Відбувся XІ Податковий форум Асоціації правників України

Стартував осінній сезон традиційних щорічних форумів та конференцій Асоціації правників України.

26-27 жовтня 2022 року АПУ в онлайн-форматі провела XІ Податковий форум. Попри ракетні обстріли Росією енергетичної інфраструктури України та проблеми з електропостачанням, Асоціація зібрала топових експертів галузі, щоб обговорити нагальні питання в сфері податкового права та оподаткування.

Helicopter view на податкову політику в Україні та в розрізі Програми з відновлення України представив Данило Гетманцев, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. Зокрема, пан Данило відповів на питання модераторки Тетяни Лисовець, старшої партнерки АК «Соколовський і Партнери» щодо інвестиційної привабливості країни після війни.

Раїса Ханова, суддя, секретар судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України  під час свого виступу поділилась підходами судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів секретаріату Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду на вирішення податкових спорів (презентація).

Як працювати бізнесу за неймовірно складних умов, впоратися з податковим навантаженням, розібратися з податковими пільгами, фіксувати збитки або прямі втрати від воєнних дій, яка практика податкового контролю та перевірок, про ПДВ та його недоліки говорили експерти першої сесії «Податкові виклики під час війни»: Ігор Дашутін, суддя Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду, Руслана Пивоварова, керівниця практики податкового права АО «Кролевецький і партнери», Андрій Тімонов, адвокат, керівник податкової практики ЮК Riyako& Partners, Юлія Кривомаз, старша радниця АО KM Partners, Олександр Мінін, старший партнер АО KM Partners. Модерував сесію Олег Вдовичен, керуючий партнер АО «Вдовичен та партнери».

Через війну мільйони українців виїхали за кордон, і, працюючи дистанційно, продовжують отримувати доходи від українських роботодавців чи доходи від підприємництва як ФОПи. В рамках другої сесії «Міжнародне оподаткування: що змінилось для фізичних осіб» спікерки Ольга Терефенко, адвокатка, заступниця директора ТОВ «Всеукраїнська юридична рада», Катажина Стец, старша юристка DWF (Варшава) та Марина Томаш, засновниця та СЕО Tomash Consulting, податкова консультантка, розкрили питання оподаткування доходів українців за кордоном.

Доповідачі разом з модератором Віталієм Оджиковським, партнером Sayenko Kharenko, аналізували як працюють конвенції про уникнення подвійного оподаткування, мінімізувати його ризики, з’ясовували податкові наслідки для власників КІК та законодавчі тренди з цього питання, адже 2022 може стати першим роком, коли платники звітуватимуть про КІКи.

Податкова система України з лютого цього року нагадує маятник: держава то послаблює податкове навантаження на бізнес, то скасовує послаблення. Тому другий день форуму продовжився засіданням третьої сесії, під час якої було розкрито питання трансфертного ціноутворення (ТЦ). Модерував сесію Андрій Реун, партнер, керівник практики податкового права LCF Law Group. Експерти Наталія Блажівська, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, Катерина Риженкова, Директорка Департаменту трансфертного ціноутворення ДПС України, Олександр Гюржи, начальник управління контролю міжнародної діяльності Департаменту трансфертного ціноутворення ДПС України, Юлія Кушнарьова, начальниця управління контрольованих операцій Департаменту трансфертного ціноутворення ДПС України, Тетяна Савчук, керівниця практики трансфертного ціноутворення та аудиту ID Legal Group, Ярослав Котляр, Керівник групи трансфертного ціноутворення KPMG в Україні, Володимир Чижиков, Генеральний директор A1 Consulting, вели мову про податкові спори, що виникають з операцій з нерезидентами, конструктивні дивіденди, деклараційну кампанію по ТЦ за 2021 рік та підготовку за 2022 рік.

Остання сесія була присвячена обговоренню міжнародних стандартів податкової прозорості та валютному контролю "очима банків". Модераторка Юлія Федосюк, керівниця практики податкового права, радниця Ario Law Firm та доповідачі Леся Кучмук, начальниця відділу міжнародних податкових угод та обміну інформацією Департаменту міжнародного оподаткування Міністерства фінансів України, Віталій Романчукевич, Голова Наглядової Ради «Європейський Промисловий Банк», Перший віце-президент Асоціації українських банків, доктор економічних наук, Сергій Салін, начальник Юридичного Департаменту АТ"АКБ"КОНКОРД, Ганна Петренко, начальник Департаменту валютного контролю АТ "АКБ "КОНКОРД", говорили про валюту та валютний нагляд в період воєнного стану, запровадження в Україні CRS та податкову амністію.

Презентації доповідачів можна знайти за лінком.

Шановні колеги! Організаційний комітет та наші експерти зробили все можливе, щоб в цей нелегкий час кожен зацікавлений отримав доступ до якісного контенту. Ми будемо вдячні за посильний донат, який суттєво підтримає діяльність АПУ та можливість реалізації наступних ініціатив. Кожен ваш внесок дуже важливий для нас.

Міжнародна конференція Kyiv Arbitration Days: мислити глобально!

Міжнародна конференція Kyiv Arbitration Days: мислити глобально! | 08 грудня 2023