Презентація аналітичного звіту про бар'єри та перспективи розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні

Внаслідок повномасштабного військового вторгнення рф в Україну ми всі спостерігаємо вразливість української енергетики. У результаті постійних обстрілів об'єктів енергетичної інфраструктури без електропостачання опиняються тисячі споживачів по всій країні. Запроваджуються графіки аварійних відключень в екстреному порядку для стабілізації роботи енергосистеми. Для багатьох споживачів стають актуальними децентралізовані рішення з електропостачання, зокрема, з використанням гібридних систем генерації та накопичення енергії з відновлюваних джерел. Знаходить своє місце "зелена" енергетика і в планах заходів із післявоєнного відновлення та розвитку України.

Перед країнами Європи, і не тільки, постають нові виклики. Енергетичний перехід здійснюється не лише в контексті подолання кліматичної кризи. Увесь демократичний світ об'єднався проти російських енергоресурсів, які фінансують війну в Україні та є інструментом шантажу й впливу рф на країни ЄС в частині підтримки України. На заміну російському газу та нафті поступово мають прийти нові технології та ще більше відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

З огляду на всі ці обставини, передумов для подальшого розвитку відновлювальної енергетики в Україні більше, ніж достатньо. Але коли і як діяти, щоб це відбулося?

Запрошуємо всіх зацікавлених на презентацію дослідження головних факторів впливу на розвиток ВДЕ в Україні. У підсумках дослідження наведені основні ризики та бар'єри для галузі ВДЕ та відповідні рекомендації для підтримки ВДЕ та збереження інтересу інвесторів до цієї сфери в період післявоєнного відновлення.

Спікери:

Оксана Алієва, координаторка програми "Зміна клімату та енергетична політика" Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ-Україна.

Іван Бондарчук, член Ради Комітету АПУ з питань енергетики, нафти та газу, радник, керівник практики енергетики LCF Law Group.

Юлія Усенко, голова ГО "Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку", експертка Коаліції "Енергетичний перехід".

Модераторка:  Наталія Литвин, координаторка проєктів ГО "Екоклуб" та Коаліції "Енергетичний перехід".

Подія відбудеться у вівторок, 22 листопада о 13:30.

Захід проводитиметься у змішаному форматі: участь онлайн  — на платформі ZOOM (зареєстровані учасники отримають посилання), участь офлайн - у просторі енергетичної спільноти "NRG Space" (м. Київ, вул. Сім'ї Прахових, 50).

Для участі у заході потрібно заповнити форму за посиланням.

*Будь ласка, зверніть увагу, що кількість місць офлайн обмежена. Запрошення буде надіслано лише зареєстрованим учасникам. 

Захід буде корисним: представникам центральних органів влади, неурядовим організаціям, експертам, бізнесу у сфері енергетики й клімату, представникам ЗМІ.

Контакти для додаткової інформації: Наталія Литвин, n.lytvyn@ecoclubrivne.org, тел. +380989256472 

Захід відбудеться у межах проєкту Адвокація механізмів підтримки ВДЕ-генерації в умовах війни", що фінансується ім. Гайнріха Бьолля та в рамках проекту "Посилення громадської мережі "EkoNet" в питанні охорони клімату і довкілля в Східній Європі та Центральній Азії", що фінансується Міжнародною агенцією "Хліб для світу".

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК