Правове майбутнє та інновації: погляд юристки, що працює в індустрії відеоігор
Під модеруванням Микити Жукова, керуючого АБ ZHUKOV LEGAL FAMILY OFFICE, співзасновника проєкту Legal Design, голови Комітету АПУ з питань конституційного права, адміністративного права та прав людини, 18 січня 2023 року відбувся захід Форуму молодих юристів АПУ на тему «Правове майбутнє та інновації».
У фокусі заходу опинилися такі питання:
- Індустрія відеоігор (шляхи, мейнстріми). Роль юриста в галузі
- Правові відеоігри як інструмент підвищення правової культури та правової свідомості
- Хто він, юрист майбутнього? Якими навичками повинен володіти? Чи настав час вчитися програмуванню?
- Метавсесвіт і юридична професія (віртуальний офіс чи щось більше?)
- Legal Tech і майбутній юрист (чи потрібно нам знати, як створювати юридичні продукти?)
Доповідачем на онлайн-зустрічі була Ізабель Дейвіс, юристка у сфері медіа, технологій та інтелектуальної власності юридичної фірми Wiggin. Ізабель спеціалізується на інтерактивних розвагах, включаючи відеоігри та кіберспорт. До роботи у Wiggin Ізабель працювала в юридичній фірмі Purewal & Partners, а також юрисконсультом Disney Interactive and King.
«Коли я кажу людям, що я юристка в галузі відеоігор, вони завжди запитують мене: «То ти цілий день граєш у відеоігри?». Відповідь: на жаль, ні. Іноді я граю в ігри, наприклад, якщо мене цікавить конкретне питання прав інтелектуальної власності у грі або те, як гра монетизується… Але юрист у галузі відеоігор — це насамперед юрист, і значна частина нашої роботи — це «гасіння пожеж»», — розповіла Ізабель про свою роботу.
За її словами, роль юриста в геймінговій компанії залежить від розміру останньої. У маленькій компанії правника розглядають як такого собі зовнішнього юрисконсульта, котрий мусить працювати з цілою низкою питань, як-от комерційні питання, інтелектуальна власність, захист даних тощо. У великій компанії, яка може собі дозволити мати цілу команду юристів, правник — це галузевий експерт з конкретного питання (ПРЕЗЕНТАЦІЯ).
Як наголосила Ізабель, юрист у геймінговій індустрії повинен володіти багатьма компетенціями: це і контрактне право, і судове, і інвестиційне, і право у сфері інтелектуальної власності.
Говорячи про застосування штучного інтелекту в юридичній практиці, Ізабель висловила сумнів, що він найближчим часом зможе витіснити юристів, зокрема судових. Станом на сьогодні це швидше інструмент полегшення роботи, ніж витіснення професії.
«Безумовно, деякі елементи нашої роботи, які потрібно робити руками, штучний інтелект міг би взяти на себе… Що ж стосується таких речей, як участь у судовому процесі та вибудовування аргументації в суді, я думаю, що це величезна людська складова, особливо коли йдеться про суд присяжних. Чи зможе штучний інтелект або людиноподібний робот без людського втручання робити такі речі так, щоб це мало емоційний відгук? Важко сказати. Гадаю, не за мого життя. Але ніколи не кажи «ніколи»», — сказала Ізабель.
Під час зустрічі також було порушено питання особливостей розрахунків криптовалютою у відносинах «клієнт — адвокат».
Відеозапис зустрічі можна переглянути за лінком.
Ми продовжуватимемо цикл заходів у сфері юридичних інновацій, аби українські правники мали змогу ознайомитися із практиками провідних міжнародних фірм і запозичувати лише найкраще.
Запрошуємо вас долучатися до групи Форуму молодих юристів у Telegram. Це можна зробити за запрошувальним лінком.
Долучайте своїх колег і друзів до чату групи, аби ніхто не пропустив інформацію, спеціально розраховану на сферу інтересів молодих правників.
Координатори Форуму молодих юристів щоденно працюють над тим, аби в цей нелегкий час кожна зацікавлена особа отримала доступ до якісного контенту. Закликаємо вас зробити посильний ДОНАТ, щоб підтримати інституційну діяльність АПУ та й надалі мати можливість брати учать у заходах асоціації.
Слідкуйте за анонсами наших нових заходів, долучайтеся до них. Попереду ще багато цікавого.