ПАРЄ підтримала створення трибуналу щодо агресії Росії

Парламентська асамблея Ради Європи висловила підтримку всім зусиллям щодо розслідування міжнародних злочинів РФ в Україні та виступила за створення міжнародного трибуналу, який матиме право видавати міжнародні ордери на арешт і не обмежуватися імунітетом держави або імунітетом глав держав і урядів.

28 квітня 2022 року ПАРЄ проголосувала за резолюцію, якою закликає держави-члени Ради Європи негайно створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для розслідування і переслідування злочину агресії, скоєного політичним і військовим керівництвом РФ, а також надати фінансову підтримку.

В документі зазначається, що Парламентська асамблея вражена жорстокістю дій збройних сил Російської Федерації, аналогів яких в Європі не було з часів Другої світової війни. Асамблея приголомшена повідомленнями про звірства проти мирного населення, про використання зґвалтування та катувань як знарядь війни, які є воєнними злочинами відповідно до міжнародного кримінального права.

Асамблея звертає увагу на ідеологію «Русский мир», яка утвердилася в РФ і стала державною ідеологією, яку Кремль перетворив на інструмент розпалювання війни. Ця ідеологія використовується для знищення залишків громадянської демократії, для виховання нових мілітаризованих поколінь у Росії та для виправдання її зовнішньої агресії.

ПАРЄ  закликає міжнародне співтовариство послати чітке повідомлення про те, що особи, які вчинили воєнні злочини та злочини проти людяності, а також можливий геноцид, будуть притягнуті до відповідальності. До відповідальності також буде притягнуто осіб, причетних до злочину агресії, а саме політичне та військове керівництво Російської Федерації.

У своїй резолюції Асамблея також закликала РФ припинити бойові дії проти України та негайно, повністю та беззастережно вивести її військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також забезпечити відповідальність за злочини, скоєні своїми силами та всіма суб'єктами, за які вона несе відповідальність згідно з міжнародним гуманітарним правом.

З повним текстом резолюції можна ознайомитись за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК