Микола Стеценко взяв участь у презентації українського видання книги Тома Бінґема «Правовладдя»

Микола Стеценко, Президент Асоціації правників України, взяв участь у презентації українського видання книги британського судді Тома Бінґема «Правовладдя» (The Rule of Law), яка відбулася 14 червня в Києві. Захід пройшов за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх».

Книга Тома Бінґема «Правовладдя» є однією з ключових публікацій у царині права. Захід було присвячено презентації та поширенню цієї книги в перекладі українською з метою підвищення рівня обізнаності про ідею правовладдя, її розвиток та утвердження в середовищі українських правників — суддів, адвокатів, прокурорів та інших представників правничої професії, законодавців, посадовців органів публічної влади, академічного кола та студентів.

Микола Стеценко у своєму виступі висловив думку, що правовладдя притаманне українському суспільству.

«Якщо поглянути на розвиток історії України, то в ті недовгі часи вільної України видно, що потяг до правовладдя завжди був частиною нашого етносу, нашої культури. Це і виборність, і колективне ухвалення рішень зборами, і боротьба за свободу думки, віри, пересування тощо», — зазначив Президент АПУ, додавши, що цей потяг українців до правовладдя не зник, попри зусилля різних імперій.

«Цим потягом до правовладдя ми кардинально відрізняємося від росіян — у цінностях, ідеалах і мисленні. І нині люди в Україні мають цей потяг, але часто не усвідомлюють складність цього поняття… На мій погляд, українці як суспільство не завершили той шлях до повного усвідомлення правовладдя, який змальований у книзі Тома Бінґема», — наголосив пан Стеценко.

У заході також взяли участь (як особисто присутні й онлайн):

  • модератор — Сергій Головатий, суддя Конституційного Суду України (2018-2024 рр.), виконувач обов’язків Голови КСУ (29 грудня 2020 р. — 29 травня 2024 р.);
  • сер Джеффрі Джоуелл, адвокат, перший директор Центру правовладдя Тома Бінґема (2010-2015);
  • Мюрей Гант, ексдиректор Центру правовладдя Тома Бінґема, Британський інститут міжнародного та порівняльного права;
  • Ян ван Жиль Сміт, директор Центру правовладдя Тома Бінґема, Британський інститут міжнародного та порівняльного права;
  • Данило Білак, партнер, Kinstellar;
  • Олег Первомайський, суддя КСУ;
  • Володимир Кравчук, суддя Верховного Суду;
  • Олена Бориславська, професорка конституційного права Львівського національного університету імені Івана Франка;
  • Тетяна Фулей, начальниця відділу наукових досліджень проблем судочинства та науково-методичного забезпечення суддівської освіти Національної школи суддів України, к.ю.н.

У вас є цікава ідея заходу?