Комітет АПУ рекомендує відхилити проєкт Закону України «Про внесення змін до чинного законодавства щодо удосконалення корпоративного управління в товариствах»

Комітет з корпоративного права та фондового ринку  Асоціації правників України надав Голові Комітету Верховної ради України з питань економічного розвитку Наталусі Д.А. основні зауваження  до проекту Закону України «Про внесення змін до чинного законодавства щодо удосконалення корпоративного управління в товариствах» №10304 від 29.11.2023 р. (далі - Законопроект).

Законопроектом запропоновано внесення змін до основних законів України, що регулюють діяльність господарських товариств, а саме Законів України «Про акціонерні товариства» (Закон про АТ), «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (Закон про ТОВ), «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (Закон про реєстрацію ЮО) (далі - Зміни). На думку Комітету, Зміни призведуть до погіршення законодавства України, що завдасть шкоди бізнес-клімату та призведе до збільшення фінансових та часових витрат для бізнесу. Це не відповідає політиці дерегуляції, спрямованій на зменшення навантаження на бізнес.

Члени Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку проаналізували відповідний проект і надали свої зауваження :

  • законопроектом передбачається викласти ч.1 ст. 29 Закону про АТ, ч.1 ст. 7 Закону про ТОВ у новій редакції, зміни якого погіршать регулювання корпоративних договорів і зменшать їх застосування в Україні. Більше того, структурування багатьох бізнесів і проектів знову відбуватиметься у іноземних юрисдикціях;
  • зміни до ч. 2 ст. 15 Закону про АТ та до ч. 5 ст. 11 Закону про ТОВ обтяжують і позбавляють бізнес гнучкості у питанні термінової зміни адреси ;
  • законопроектом передбачено доповнити ч.1 ст. 17 Закону про реєстрацію ЮО новим пунктом, запропоновані зміни створять перешкоди для швидкої реєстрації юридичних осіб, спеціально запровадженої в Україні для полегшення ведення бізнесу.   

 

Комітет АПУ вважає, що новели Законопроекту не відповідають кращим світовим практикам та рекомендує відхилити проект Закону України «Про внесення змін до чинного законодавства щодо удосконалення корпоративного управління в товариствах» № 10304 від 29.11.2023 р.

З повним текстом листа Комітету АПУ можна ознайомитися за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?