Комітет АПУ звернувся з проханням відновити роботу Ради бізнес-омбудсмена

Комітет з податкового та митного права звернувся до Бізнес-омбудсмена Романа Ващука з проханням відновити роботу Ради бізнес-омбудсмена в режимі, що існував до 24.02.2022 року.

Асоціація правників України завжди готова до відкритого діалогу з органами державної влади, уважно слідкує за законодавчими ініціативами Верховної Ради України і завжди підтримує новації, які спрямовані на стимулювання росту економіки країни та підвищення рівня інвестиційної привабливості бізнесу.

З моменту початку повномасштабної війни Російської Федерації проти України АПУ своєю головною метою має протидію агресії на юридичному фронті і забезпечення впровадження механізмів відповідальності винних осіб та відшкодування завданої шкоди. Оцінити масштаб негативних наслідків, які спричинить для України така збройна агресія, майже неможливо: починаючи від руйнувань інфраструктури і закінчуючи економічною нестабільністю.

Однак, не дивлячись на реалії воєнного часу, економіка України продовжує працювати, а бізнес  – сплачувати податки. Безперебійна робота українського бізнесу – це один із інструментів, який пришвидшує нашу перемогу та дозволить якнайшвидше відбудувати завдані нам руйнування.

З огляду на це, АПУ реагує на проблемні питання законодавства і практики, які можуть мати негативний вплив на бізнес. Серед таких питань є практика зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та віднесення платників до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165.

Податкові органи, без належних та достатніх на те підстав, а також без жодного пояснення, відносять суб'єктів господарювання до переліку ризикових платників податків. Наслідком цього є неможливість зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних та неможливість скористатись правом на податковий кредит. При цьому інститут адміністративного оскарження фактів протиправного зупинення реєстрації податкових накладних та віднесення платників податків до переліку ризикових не працює.

З огляду на репутацію та ефективність роботи Ради бізнес-омбудсмена, експерти Комітету АПУ з податкового та митного права звернулися проханням відновити роботу Ради бізнес-омбудсмена в режимі, що існував до 24.02.2022 року. Комітет АПУ переконаний, що отримання та розгляд Радою скарг бізнесу сприятиме неухильному дотриманню законодавства та злагодженій роботі державного апарату, і в кінцевому підсумку – стабілізації економіки. У випадку, якщо діяльність Ради неможливо відновити у зв'язку з великою завантаженістю інспекторів Ради бізнес-омбудсмена, експерти Комітету АПУ пропонують відновити розгляд скарг частково, а саме щодо протиправних дій податкових органів щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та віднесення платників до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У вас є цікава ідея заходу?