Канада

Зверніть увагу. Інформаційна довідка українською опублікована станом на 21.03.2022

Які документи потрібні для того, щоб в’їхати до Канади?

Громадянам України для в’їзду до Канади необхідно мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) та візу, отриману в Посольстві Канади в Україні.

Канада має намір найближчим часом скасувати необхідність отримання віз для громадян України, які постраждали через російську агресію. Відповідний законопроект перебуває на розгляді Парламенту.

Для громадян України уряд Канади планує запровадити спеціальний дозвіл на екстрені поїздки, який усуває багато звичайних візових вимог.

Громадяни України зможуть подати заявку на отримання такого спеціального дозволу і після перевірки біографічних даних та перевірки на благонадійність їхнє перебування в Канаді може тривати до 2-х років. За офіційною інформацією можливість подання заявок з’явиться найближчими днями.

Також буде скасовано сплату за деякі проїзні й імміграційні документи: канадський паспорт, проїзні документи для постійних резидентів, посвідчення громадянства, туристичні візи, дозволи на роботу та навчання, заяви на які були подані 22 лютого 2022 року та пізніше.

Уряд Канади затвердив деталі програми Сanada Ukraine authorization for emergency travel (дозвіл на екстрену поїздку Канада-Україна) для українських переселенців. Ця программа збільшує тривалість віз з 6 місяцв до трьох років та спрощує отримання дозволів на роботу.

НОВА ПРОГРАММА ОТРИМАННЯ 3-РІЧНИХ ВІЗ ТА ДОЗВОЛІВ НА РОБОТУ

За цим посиланням ви можете завантажити посібник доступний українською мовою, щодо того, як подати заяву на отримання візи та відкритого дозволу на роботу в Канаду за програмою CUAET. https://drive.google.com/file/d/1MDtjVVK3zP2aFReCAxA2Tk2gK6EkoZxr/view?usp=sharing

Важливо розуміти, що #CUAET не є програмою для біженців, тобто, жодних соціальних виплат та безкоштовного житла вона не надає – лише можливість залишитися в Канаді на тимчасове проживання та отримати офіційну роботу, а потім повернутися додому, коли це буде безпечно.

Окрім цього, ті, хто вже перебуває у Канаді, також отримали можливість продовжити свій гостьовий статус на термін до 3 років, а також продовжити дозвіл на роботу або навчання. Ключовими перевагами нової канадської програми для українців, які знаходяться поза межами Канади, є:

  • період перебування у країні збільшено до трьох років;
  • безкоштовне подання документів на отримання візи;
  • безкоштовне оформлення дозволу на роботу одночасно з візою;
  • швидка обробка електронних заяв на візу, протягом 14 днів;
  • звільнення від проходження імміграційного медичного огляду (IME);
  • відсутність вимоги вакцинації COVID-19.

На отримання віз за програмою CUAET можуть претендувати виключно громадяни України та члени їх сімей (подружжя або цивільний партнер, дитина на утриманні або залежна дитина залежної дитини), які можуть бути будь-якої національності.

Створити обліковий запис та надіслати онлайн-заяву на візу можна тут: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/ukraine-measures/portal-application-ukraine-cuaet.html

Увага! Якщо ви хочете працювати в Канаді, ви можете подати заявку щодо отримання дозволу на роботу під час оформлення онлайн-заяви на візу. Для цього необхідно відповісти "Так" на запитання "Чи хочете ви працювати в Канаді".

Дозвіл на роботу дозволить вам працювати у більшості роботодавців у Канаді. Знайти актуальні вакансії роботодавців, які підтримають українців через пропозиції працевлаштування, можна на сторінці Job Bank Jobs for Ukraine: https://www.jobbank.gc.ca/findajob/newcomers

Чи надається пріоритет у розгляді заявок громадян України?

Канада гарантує більш швидкий розгляд всіх заявок українуів, які були подані/подаються відповідно до будь-яких існуючих програм.

IRCC створило спеціальний канал обслуговування імміграційних запитів, що стосуються України, доступний як у Канаді, так і за кордоном, за номером 613-321-4243. За цим номером також можна замовити оплачений виклик.

Заявники також можуть додати до свого запиту в онлайн-формі IRCC ключове слово «Ukraine2022», і їхнє звернення отримає пріоритет під час обробки.

Яка сума коштів підлягає обов’язковому декларуванню при в’їзді до Канади?

Обов’язковому декларуванню підлягає сума, що перевищує еквівалент 10 тисяч канадських доларів.

Чи визнається в Канаді посвідчення водія, видане в Україні?

Іноземні посвідчення водія визнаються в Канаді, проте їх можна використовувати лише протягом 90 днів. Для більш тривалого перебування необхідно отримати канадське посвідчення водія.

Чи надаються в Канаді безкоштовні медичні послуги для громадян України?

У Канаді відсутня безкоштовна медична допомога для іноземців. Громадяни України мають придбати відповідну медичну страховку.

Чи потрібно мати громадянам України вакцінацію від COVID-19 для в’їзду до Канади?

IRCC дозволило в’їзд до Канади невакцинованим та частково вакцинованим громадянам України, тільки якщо вони мають дозвіл на постійне проживання. Щодо інших громадян умова вакцинації є обов’язковою.

Освіта дітей

Після переїзду до Канади, ваші діти зможуть відвідувати початкову та середню школу. Розуміючи складність роз'єднання сімей через мобілізацію чоловіків/батьків, уряд Канади також працює над спеціальною програмою, яка дозволить возз'єднатися сім'ям, які вирішили залишитися в Канаді через програми імміграції.

P.S. Не дивлячись на найбільшу у світі діаспору українців, окрему програму для біженців Канада поки що не прийняла.

Корисні посилання:

  • Для отримання додаткової інформації про подачу заяки на CUAET або стосовно інших імміграційних питань для українців, відвідайте сторінку #IRCC: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/ukraine-measures.html
  • Покрокова pdf-інструкція заповнення онлайн-заяви на візу: https://drive.google.com/file/d/1XpB4xTP3W6o95jAyyXEi1h6PSEWUEbq5/view
  • Телеграм-чат присвячений допомозі по CUEAT: https://t.me/ukrainian_canada
  • Телеграм чат присвячений іміграції та життю у Канаді: https://t.me/canadakaknado

Джерело: матеріали підготовлені Віталієм Уркевичем доктором юридичних наук, професором  – Суддею Великої палати Верховного Суду та  Ярославом Буличовим, Головою представництва юридичної компанії «IMMIGRANT INVEST В УКРАЇНІ» для телеграм каналу «Мої права за кордоном», автор каналу Олена Кібенко – Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, доктор юридичних наук.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК