IBA оновила Рекомендації щодо бізнесу й прав людини та просить надати коментарі

Міжнародна асоціація юристів (International Bar Association, IBA) запрошує надати коментарі до оновлених «Рекомендацій IBA щодо бізнесу та прав людини: роль юристів у мінливих умовах» (Updated IBA Guidance Note on Business and Human Rights: The role of lawyers in the changing landscape).

Як зазначають в Асоціації, упродовж останніх 12 місяців тривала робота з оновлення та спрощення Рекомендацій IBA щодо бізнесу та прав людини для корпоративних юристів, затверджених 2016 року (2016 IBA Guidance on Business and Human Rights for Business lawyers).

Проєкт оновлених Рекомендацій підготувала невелика група правників, перелік яких наведено наприкінці документа, і схвалила більша група з понад 30 юристів, котрі працюють у галузі прав та етики бізнесу й людини. Робота над проєктом була виконана у співпраці з юридичною школою Лозаннського університету (Швейцарія) та є частиною ширшого проєкту IBA Gatekeepers.

Як наголошують в IBA, повага до прав людини та бізнес-підходу випливає з Керівних принципів ООН щодо бізнесу та прав людини (“UNGPs”), які були одноголосно схвалені Радою ООН з прав людини 2011 року.

Мета запропонованого IBA опитування — переконатися в тому, що спрощені Рекомендації є зрозумілими й використовуються членами Асоціації та юристами по всьому світу. Задля досягнення цієї мети IBA просить усіх бажаючих до 9 червня 2023 року надати коментарі до Рекомендацій.

Переглянути Рекомендації (доступні англійською, французькою, іспанською або китайською мовами) та залишити коментарі до них можна за цим посиланням. Усі коментарі повинні бути надані англійською мовою. Структура опитування дозволяє залишати коментарі до кожного окремого розділу Рекомендацій. Будь ласка, у коментарях зазначайте також номер абзацу, до якого ви звертаєтесь.

Якщо у вас є ширші чи змістовні коментарі щодо ініціативи, ви можете написати про це на електронні скриньки Sara.Carnegie@int-bar.org та Lara.Douvartzidis@int-bar.org.

У вас є цікава ідея заходу?