IBA Mid-Year Leadership Meetings 2022: підсумки участі АПУ

З 18 по 21 травня у Вільнюсі пройшла International Bar Association Mid-Year Leadership Meeting 2022, до роботи якої долучилася Анна Огренчук, Президентка Асоціації правників України.

Президентка АПУ зазначила, що Україна та українські правники дуже відчувають міжнародну підтримку та вдячні кожній організацій, кожній інституції та кожній особі за допомогу та небайдужість. У листі до українських правників Голова Литовської Асоціації адвокатів, Ігнас Вегеле, зазначив: «Ніхто, хто поважає демократію, свободу та незалежність, не може залишатися байдужим до збройної агресії Росії проти України». Такий підхід має бути ключовою основою для подальших санкцій та майбутнього правосуддя.

Литва є надійним партнером і другом для України. Вона одна із перших у світі визнала Росію спонсором тероризму, а дії в Україні – воєнними злочинами та геноцидом. Також, за підтримки литовської спільноти адвокатів, українські правники мають можливість займатися професійною діяльністю. Детальніше про це за посиланням.

На своїй сторінці в Facebook Анна Огренчук розповідає:

«Глобальна стабільність та мир можливі лише шляхом правосуддя. Кожен винний у цій війні – від вищого керівництва країни-агресора до виконавця – має нести відповідальність, в тому числі кримінальну, а збитки, що вже оцінюються в понад 600 млрд $ - в повному обсязі компенсовані. Інакше безкарність породжує нові злочини. І сумний приклад цьому є: Крим і частина Східної України в 2014 році. Майбутнє не тільки України, але і західної цивілізації залежить від того, як нам вдасться подолати ці виклики.

Тому ТОП-завдання міжнародної юридичної спільноти полягають в наступному:

  • негайне створення Спецтрибуналу для розслідування злочину агресії. Політична воля для цього є: Парламентської асамблеї Ради Європи повністю підтримала створення Трибуналу наприкінці квітня і днями схоже рішення ухвалив Європарламент. Маємо працювати над механізмами запуску Трибуналу, і в допомогу – юристи-міжнародники, які мають відповідний досвід.

Із інсайдів від лідерів думок: рішення Європарламенту – це реальна перемога, адже скептиків та сателітів РФ в Європі все ще достатньо. До того ж, факт створення Трибуналу сам по собі може стати прецедентом, що зупинить збройну агресію РФ.

  • через механізм універсальної юрисдикції розширити можливість кримінального переслідування воєнних злочинців.
  • повна фінансова та політична ізоляція РФ аж до визнання її країною-агресором з відповідними наслідками. Росія має бути «нерукопожатной» у всіх сенсах.
  • активне виявлення активів РФ та її резидентів, заморожування та арешт майна з якомога швидшим напрацюванням механізмів його конфіскації для подальших компенсацій».

Дякуємо колегам за єдність і допомогу нашій країні!

У вас є цікава ідея заходу?