Франція

Документи, необхідні для перетину кордону

  • закордонний паспорт (Франція станом на лютий 2022 року не заявила про згоду на перетин кордону лише по внутрішньому паспорту громадянина України, як ряд інших країн, наприклад Польща у зв’язку з актом відкритої агресії з боку Російської Федерації);
  • біометричний паспорт (11 травня 2017р., Рада Європи ухвалила рішення, що дозволяє громадянам України в’їжджати на територію ЄС по біометричним паспортам на строк, який не перевищує три місяці. Безвіз дійсний при перебуванні не більше 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Перебування довше трьох місяців все ще вимагає отримання довгострокової візи).

Щодо надання статусу біженця у Франції, дане питання відноситься до компетенції Офісу Захисту Біженців і Осіб без Громадянства (OFPRA).

Нормативно-правові акти, що регулюють діяльність даного відомства:

  • Женевська конвенція про статус біженців 28 липня 1951

Для отримання статусу біженця Вам необхідно подати портфоліо або заповнити анкету, в яких слід детально описати причину бажання отримати притулок ( в даному випадку доцільно вказувати загальновідомі відомості щодо акту відкритої агресії з боку Російської Федерації 2022 року). Заповнена анкета скеровується на опрацювання в Париж.
Після опрацювання анкети вам надійде запрошення на інтерв’ю (співбесіду), за результатами розгляду якого буде прийнято рішення про можливість надання карти біженця строком до 10 років.
Отримуючи статус біженця, ви набуваєте право законно проживати на території Франції та отримуєте одноразову матеріальну допомогу, а також вам стає доступною можливість працювати та отримувати оплату праці, безкоштовного медичного обслуговування та проходження курсів французької мови. Згідно положень Конвенції - видаються посвідчення особи біженця, котрі знаходяться на території даної держави та не мають дійсних проїзних документів.
Контакти: телефони: +33 1 43 06 07 37/ /+01 43 06 07 37 Посольства України у Франції, адреса 21 Av. de Saxe, 75007 Paris, Франція

Джерела інформації: сайт Посольства Франції в Україні; сайт Посольства України у Франції, Женевська конвенція про статус біженців 28 липня 1951.

Уся корисна інформація та контакти для приїзду у Францію: https://parrainage.refugies.info/.

У вас є цікава ідея заходу?