EVERLEGAL підписала Меморандум про співпрацю з Асоціацією професіоналів довкілля (PAEW)

EVERLEGAL, партнер Асоціації правників України, з радістю повідомляє про підписання партнерського Меморандуму з Асоціацією професіоналів довкілля (Professional Association of Environmentalists of the World, PAEW). Ця співпраця спрямована на підтримку екологічної трансформації та підготовку висококваліфікованих кадрів для зеленої відбудови України.

Асоціація професіоналів довкілля (PAEW) — це міжнародна громадська організація, яка об'єднує понад 7000 енвайронменталістів, забезпечуючи підвищення кваліфікації та обмін досвідом серед фахівців з усього світу. Метою PAEW є створення інструментів для екологічної трансформації у всіх сферах і галузях.

Війна в Україні призвела до масштабних людських втрат, гуманітарної кризи, підриву економіки та значних негативних наслідків для довкілля. Забруднення ґрунтів, повітря, водойм, лісові пожежі й руйнування екосистем стали невід'ємними реаліями сьогодення. З огляду на ці виклики важливо підготуватися до відбудови України на основі найкращих світових практик і принципів.

«Україна має шанс стати лідером зелених трансформацій, впроваджуючи Європейський зелений курс. Для цього необхідно мати не лише стратегії, а й кваліфіковані кадри, здатні реалізувати ці стратегії на практиці», — каже Олександр Ружицький, партнер EVERLEGAL.

У рамках всеукраїнського дослідження «Зелені управлінці: кадри для зеленої відбудови України», ініційованого PAEW, було визначено необхідні знання та навички для успішної зеленої трансформації. Дослідження показало, що підготовка юристів і підвищення кваліфікації працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів та суддів є критично важливими.

У рамках підписаного Меморандуму EVERLEGAL та PAEW заснували Інститут довкілевого права з наступними пріоритетними завданнями:

  1. Підготовка пропозицій щодо внесення змін до навчальних програм з дисципліни «Екологічне право» та їх скерування до Міністерства освіти і науки України, вищих навчальних закладів.
  2. Розробка спеціального курсу для студентів із залученням експертів-практиків з метою надання практичних навичок у сфері екологічного права.
  3. Розробка лекцій для представників органів місцевого самоврядування для підвищення ефективності реалізації їхніх повноважень у сфері охорони довкілля та зеленої відбудови.
  4. Розробка навчального курсу підвищення кваліфікації для представників органів державного нагляду із залученням екологів-практиків, науковців та юристів.

Якісна освіта є ключовим аспектом розвитку кожної сучасної людини. Саме тому ця співпраця має цільове значення для EVERLEGAL, адже вона є прямим внеском у системні зміни для вдосконалення освітнього процесу й подолання кадрової кризи в Україні, а також це ще один крок для досягнення Глобальних цілей сталого розвитку ООН, а саме:

  • Ціль 4. Якісна освіта.

Проєкт "Зелені управлінці" реалізовується з ініціативи PAEW за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні. Співпраця з EVERLEGAL сприятиме формуванню потужного юридичного кадрового потенціалу, необхідного для екологічної трансформації України.

У вас є цікава ідея заходу?