Документування воєнних злочинів: eyeWitness to Atrocities розвиває співпрацю з громадським сектором

Основні громадські організації та мережі по всій Україні продовжують будувати партнерські відносини з програмою eyeWitness to Atrocities (eyeWitness), аби фільмувати достовірні й невідредаговані кадри воєнних злочинів за допомогою спеціального застосунку. Одне з останніх партнерств програма уклала з коаліцією «Україна. П’ята ранку» (Ukraine 5AM Coalition), що об’єднує понад 30 правозахисних організацій, котрі документують воєнні злочини та інші порушення російських загарбників. Про це повідомляє сайт eyeWitness.

Застосунок eyeWitness to Atrocities, розроблений Міжнародною асоціацією юристів (IBA), широко використовують цивільні особи по всій Україні. Водночас численні організації, котрі здійснюють всеосяжне та/або вибіркове документування війни, стають партнерами eyeWitness, аби підвищити шанси на те, що їхні відеозаписи будуть використані в розслідуваннях як докази.

Ці партнерства зазвичай включають додаткову технічну допомогу, навчання з документування, пошук відеоматеріалів і підтримку з досягненням цілей щодо звітування. Також eyeWitness завжди консультується з партнерами перед тим, як використовувати їхні матеріали задля звітування.

eyeWitness співпрацює з українськими професійними документувальниками з 2017 року. Також програма розвиває співпрацю з мережею волонтерів, котрі збирають світлини, відео та покази свідків на звільнених територіях України й надають такі послуги, як психологічна допомога та роздача їжі.

Окрім того, партнерами eyeWitness є юридичні фірми, які на безоплатній основі (pro bono) документують завдані цивільному та комерційному майну збитки для майбутніх судових позовів, та сільськогосподарські підприємства, що фіксують шкоду, завдану їхнім полям, обладнанню та продукції.

Нагадаємо, Асоціація правників України виступає партнером ІВА в Україні з питань фіксації доказів воєнних злочинів. Ознайомитися з корисною інформацією щодо використання додатку eyeWitness to Atrocities можна за посиланням.

З лютого 2022 року до eyeWitness надійшло понад 28 700 фото, відео- й аудіозаписів, які стосуються війни в Україні.

У вас є цікава ідея заходу?