Девід Шеффер: Росія наближається до міжнародного обвинувачення в геноциді

Девід Шеффер, перший посол США з особливих доручень із питань воєнних злочинів (1997-2001), в інтерв’ю «Юридичній практиці» поділився своїм поглядом на перспективи притягнення російського керівництва до відповідальності за злочин геноциду проти українського народу. Інтерв’ю опубліковане за підтримки неурядової організації eyeWitness to Atrocities (Велика Британія).

Девід Шеффер. Фото: https://www.law.northwestern.edu/

За словами пана Шеффера, міжнародна спільнота вже має значний масив доказів, зокрема щодо насильницької депортації українських дітей та інших злочинів, що можуть кваліфікуватися як геноцид. Окрім того, дипломат наголосив, що російські пропагандисти також можуть стати об’єктами розслідування за підбурювання до геноциду. 

«Російські пропагандисти, безумовно, можуть бути цілями розслідування за підбурювання до геноциду. Злочин геноциду не є виключно справою рук політичних і військових лідерів. У справі ЗМІ в Міжнародному кримінальному трибуналі щодо Руанди пропагандисти були засуджені за підбурювання до геноциду. У Міжнародному військовому трибуналі в Нюрнберзі Ганс Фріче і Юліус Штрайхер були двома провідними пропагандистами, які були притягнуті до відповідальності, причому Штрайхера було засуджено, а Фріче виправдано. Дії російських пропагандистів, безумовно, можуть розслідуватися за принципом універсальної юрисдикції національними судами, а також Міжнародним кримінальним судом», — зазначив пан Шеффер.

Він також розповів про роль цифрових технологій у документуванні воєнних злочинів і наголосив, що такі інструменти, як eyeWitness to Atrocities, суттєво змінюють правила гри у зборі доказів.

Повний текст інтерв’ю доступний за посиланням.

Довідково: Створена 2015 року після багаторічних досліджень у галузі права та технологій, неурядова організація eyeWitness to Atrocities надає безкоштовний застосунок контрольованої зйомки для людей, які документують воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид та інші серйозні порушення прав людини. Особливість застосунку в тому, що передані файли неможливо змінювати, а метадані про дату, час та геолокацію зйомки автоматично додаються. Файли перебувають у надійному сховищі, а режим їх передання дотримується до самого моменту передання слідчим.

Від початку повномасштабного вторгнення користувачі в Україні створили понад 53 000 фото, відео та аудіофайлів за допомогою застосунку eyeWitness.

Теги: eyeWitness to Atrocities, трибунал

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК