ЧЛЕНСТВО РОСІЇ В РАДІ ЄВРОПИ ПРИЗУПИНЕНО!

Інші міжнародні організації засуджують збройний напад Російської Федерації і підтримують Україну

25 лютого 2022 року членство Росії призупинено в двох органах Ради Європи: Комітеті Міністрів та Парламентській Асамблеї. Рішення про це Комітет міністрів прийняв з огляду на збройну агресію Російської Федерації проти України. Водночас Російська Федерація залишається членом Ради Європи і повинна виконувати всі зобов’язання за Конвенцією про захист прав людини, а Європейський суд з прав людини продовжує розглядати справи проти РФ.

Міжнародні професійні асоціації юристів виступили із офіційними заявами, в яких засуджують збройний напад Російської Федерації на Україну і вимагають негайно припинити військові дії:

Ендрю Браун, президент Асоціації адвокатів штату Нью-Йорк (New York State Bar Association, NYSBA), зазначив: «Цей акт необґрунтованої та незаконної військової агресії проти суверенної держави є грубим порушенням Статуту Організації Об’єднаних Націй, Гельсінських угод і встановлених норм і принципів міжнародного права. NYSBA приєднується до міжнародної спільноти у вимаганні від Російської Федерації негайно вивести свої збройні сили з України та відновити територіальну цілісність України та міжнародно визнані кордони. NYSBA підтримує наших нових друзів та колег в Україні, і в цю темну годину NYSBA підтримує Україну». Текст відкритого листа.

Президент Міжнародної асоціації юристів (The International Bar Association, IBA) Стернфорд Мойо рішуче засудив вторгнення Росії в Україну за наказом президента Володимира Путіна і заявив: «Цей акт президента Путіна є переломним моментом, який безперечно порушує міжнародне право. Держави-члени Організації Об'єднаних Націй з 1945 року погодилися, що територія повинна переходити з рук у руки лише за згодою. Це правило є центром підтримки міжнародного правопорядку між державами. IBA заснована для сприяння та захисту верховенства права, рішуче засуджує вторгнення Росії в Україну». 

Президент Американської асоціації юристів Реджинальд Тьорнер (The American Bar Association, ABA) також зробив заяву, в якій висловив серйозну стурбованість «визнанням» Російською Федерацією ДНР і ЛНР на сході України. Це підриває суверенітет і територіальну цілісність України, порушуючи міжнародне право, зокрема Статут ООН, та загрожує миру й стабільності України. Окрім цього, ABA закликала Російську Федерацію повернутися до дипломатичних переговорів для вирішення суперечок у цих регіонах. 

Рішуче засудила визнання Російською Федерацією «незалежності» так званих «ДНР» та «ЛНР» і Асоціація українсько-американських адвокатів (UABA). Як зазначається у заяві UABA, Донецька та Луганська області входять до складу України. Цей акт подальшої агресії проти суверенітету та територіальної цілісності України порушує всі норми міжнародного права та встановлений світовий порядок. «Ми закликаємо решту цивілізованого світу продовжувати надавати військову, економічну та технічну підтримку Україні та вводити санкції проти Російської Федерації, включно з її персоналом, активами та діяльністю на всій українській території», − підтримала Україну UABA. 

Президент Юридичного Товариства Шотландії Кен Даллінг сказав: «Юридична організація Шотландії засуджує застосування сили Росією проти України. Міжнародне право чітко підтверджує, що такі дії є як юридично, так і морально осудними. Вторгнення в Україну є кричущим порушенням верховенства права, і ми підтримуємо законні дії, які допоможуть покласти край цьому жахливому конфлікту якомога швидше». 

Правління та Рада Німецького товариства міжнародного права (DGIR) також виступили із заявою: «Статут Організації Об'єднаних Націй зобов'язує всі держави-члени утримуватися у своїх міжнародних відносинах від застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності іншої держави (ст. 2(4) Статуту ООН). Збройний напад Російської Федерації на Україну порушує цей фундаментальний принцип міжнародного права, на якому базується нинішній міжнародний порядок. Німецьке товариство міжнародного права сприяє дослідженню, навчанню та розробці документів у сфері міжнародного публічного права. Ми наполягаємо на тому, що мова міжнародного публічного права навмисно зловживається Росією, щоб висунути юридичні звинувачення, які є юридично необґрунтованими. Ми закликаємо всі держави та міжнародні учасники викрити ці фіктивні аргументи. Росія зобов'язана утримуватися від будь-якого подальшого застосування військової сили, вивести свої сили з території України та домагатися мирного врегулювання цього спору разом з Україною. Усі держави зобов’язані співпрацювати, щоб законними засобами покінчити з цим серйозним порушенням заборони на застосування сили, яка є імперативною нормою загального міжнародного права». 

Рада директорів Європейської асоціації юристів (AEA-EAL) рішуче засудила агресію Російської Федерації щодо України: «Агресія, ініційована президентом Путіним, є наступом на фундаментальні принципи демократії, прав людини та міжнародного порядку в Європі. Цей акт війни є явним порушенням міжнародного права, включаючи Статут Організації Об’єднаних Націй, Паризьку хартію для нової Європи, Хартію європейської безпеки ОБСЄ та Будапештський меморандум про гарантії безпеки. Загальновизнані норми чітко забороняють застосування сили або загрозу її застосування в міжнародних відносинах, за винятком самооборони або дії на підставі резолюції Ради Безпеки ООН. Обидва винятки не застосовуються в цьому контексті. Ми висловлюємо свою солідарність з українським народом і закликаємо владу всіх держав вжити заходів для забезпечення повної підтримки жертв війни. Ми закликаємо наших членів та друзів залучатися до будь-якої можливої допомоги громадянам України, включаючи безоплатну правову допомогу». 

Рада адвокатів і юридичних асоціацій Європи (CCBE) недвозначно засудила вторгнення Росії в Україну і заявила наступне: «Невиправдане вторгнення в суверенну державу є кричущим нападом на верховенство права. Ми вітаємо заяву прокурора Міжнародного кримінального суду... Ми закликаємо Прокурора негайно розпочати розслідування з цього приводу з метою судового процесу над президентом Росії Володимиром Путіним та його спільниками. Український народ заслуговує на захист міжнародного правового порядку».

Асоціація правників України продовжує підтримувати зв’язок з міжнародною спільнотою і поширювати заклики до об’єднання! 

У вас є цікава ідея заходу?