Члени АПУ взяли участь у забігу “Acting for Survivors”, присвяченому протидії насильству

Забіг “Acting for Survivors”, присвячений Міжнародній акції «16 днів активізму проти насильства», відбувся минулої неділі, 26 листопада, в місті Ірпені на Київщині. Захід організувала громадська організація «UA Experts» за ініціативи та сприяння Офісу Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за підтримки ООН в Україні, у межах соціально-правового проєкту «Response & Prevention» та у співпраці з українською діаспорою в Чикаго в особі Благодійного фонду «Help Heroes of Ukraine».

Ірпінь невипадково став місцем проведення забігу, присвяченого протидії насильству. Близько 90% мешканців залишили це місто в лютому-березні 2022 року, коли воно опинилося в епіцентрі бойових дій та було частково окуповане російськими загарбниками. Евакуюючись, ірпінці були змушені перетинати блокпости окупантів та йти або бігти вулицями, перебуваючи під загрозою насильства та смерті. Саме цими вулицями, якими відбувалася евакуація, пролягли маршрути забігу “Acting for Survivors” (буквально «Діємо на користь постраждалих»).

Фото: Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Учасникам — а це були понад 1500 людей — запропонували на вибір чотири дистанції: 200 м, 500 м, 1 км, 6 км. У забігу взяли участь як дорослі, так і діти. До заходу долучилися урядовці, депутати, керівники міжнародних організацій та дипломатичних представництв, громадські й культурні діячі.

Фото: Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
Фото: Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Були серед учасників забігу і члени Асоціації правників України. Сергій Лисенко, адвокат Адвокатського бюро «Сергій Лисенко та партнери», заступник Голови Комітету захисту бізнесу та інвесторів НААУ, розповів, що разом із ним на дистанції вийшли його друзі, котрі люблять бігати.

«Мій цьогорічний біговий сезон наближався до фіналу, тому пробігтися в колі близьких друзів було надприємно», — зізнався Сергій.

Серед учасників забігу правник бачив відомих спортсменів, бізнесменів, медіазірок, а також представників бігових спільнот Києва та Київської області.

«Хотів би наголосити, що захід видався достатньо організованим і теплим від емоцій, незважаючи на погоду. Але така погода сприяла досить швидкому темпу бігу», — жартує Сергій.

Після завершення забігу в Ірпені естафету було передано іншим містам України та представникам української діаспори в Чикаго (США), які продовжили забіг на своїх територіях.

За задумом організаторів першого забігу “Acting for Survivors”, надалі він має стати щорічним національним заходом до Міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства», яку проводять з 25 листопада по 10 грудня у більш ніж 100 країнах світу з 1991 року з метою активізації спільних зусиль заради об’єднавчої мети — безальтернативної протидії всім формам насильства.

Юридична допомога