АПУ звернулася до інституцій ЄС із закликом посилити економічні та торговельні обмеження щодо Росії та Білорусі

30 березня 2022 року видання Politico опублікувало інтерв’ю з паном Тимуром Сулейменовим, першим заступником глави Адміністрації президента Казахстану, в якому він повідомив про намір Казахстану стати посередником між міжнародними компаніями та Росією для організації непрямої торгівлі цих компаній із РФ. Відповідно до інтерв’ю: «Європейська комісія дала своє благословення цій домовленості... після зустрічі з главою ЄС з питань торгівлі Валдісом Домбровскісом у Брюсселі».

Асоціація правників України вважає, що кошти, які надходять в Росію опосередковано через Казахстан або будь-яку іншу третю сторону, підтримують російську економіку, а отже, фінансують воєнні дії в Україні і уможливлюють масові вбивства на кшталт тих, що сталися у місті Бучі. Якщо ці суми і надалі надходитимуть через податки казахстанських посередників, усі результати, досягнуті міжнародним тиском на бізнес, щоб він залишив Росію, будуть зведені нанівець.

Війна не припиниться, доки світ не усвідомить, що економічна ізоляція Росії є єдиною альтернативою нищівній війні в Україні, яка врешті-решт зашкодить як українському бюджету, так і бюджету ЄС. Поки іноземні компанії продовжуватимуть інвестувати в державний бюджет Російської Федерації — прямо чи опосередковано — війна в Україні триватиме, так само як і потік біженців до ЄС та руйнування української інфраструктури, яку ЄС зобов’язався відновити.

Щоб прискорити завершення війни, АПУ закликає інституції ЄС посилити економічні та торговельні обмеження щодо Росії та Білорусі. Зокрема, слідувати підходу законодавчих ініціатив США та ввести заборону на торгівлю з компаніями (включаючи їх материнські та дочірні компанії, правонаступників, а також бенефіціарних власників), які здійснюють господарські операції в будь-якій формі на території Російської Федерації та Республіки Білорусь, поки тривають воєнні дії в Україні. АПУ також закликає інституції ЄС поширити поняття ділових операцій у Росії та Білорусії в цьому контексті на будь-який бізнес, який здійснюється через треті країни.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?