АПУ закликає міжнародну спільноту відреагувати на порушення міжнародного права — проведення нелегітимних виборів президента росії на тимчасово окупованих територіях України: в Запорізькій, Херсонській, Донецькій, Луганській областях, АР Крим та м. Севастополі

Згідно з виборчим законодавством росії, нелегітимні президентські вибори в росії, на окупованих територіях України та в анексованому Криму проходили протягом трьох днів, 15-17 березня 2024 року.

Анексія росією Запорізької, Херсонської, Донецької, Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також проведення незаконних президентських виборів на тимчасово окупованих територіях України — неприпустиме порушення міжнародного права та варварське втручання в суверенітет нашої держави. Визнання «переможцем» диктатора це — легалізація агресивної політики росії щодо України.

Асоціація правників України вкотре наголошує, що територіальна цілісність, суверенна рівність держав, право на самовизначення народів, повага і захист прав людини є основоположними принципами міжнародного права, яке забороняє і засуджує агресію. Суверенітет і територіальна цілісність України визнані всіма країнами світу та гарантовані низкою міжнародних договорів.

Світова спільнота визнає правду про війну. А тому для всього світу очевидно, що нелегітимні президентські вибори в росії та на тимчасово окупованих територіях України є черговим грубим порушенням норм міжнародного права і ескалацією агресії проти України. Будь-які «вибори», проведені під військовим контролем росії в умовах окупації, не можуть вважатися правом на самовизначення і є юридично нікчемними, невільними, нечесними.

Світові уряди та лідери демократичних країн засудили нелегітимні президентські вибори в росії. Ми вдячні їм за підтримку України та закликаємо світ продовжувати реагувати на злочинні дії росії в Україні. 

Держава-терорист має на меті не лише захопити та знищити території та ресурси України, у тому числі людські, а й підірвати своєю агресією всі принципи міжнародного права, які мають захищати світ від воєн. Саме це повинно укріпити єдність і згуртованість міжнародних партнерів і непохитну рішучість цивілізованого світу надати необхідну підтримку Україні і припинити незаконну агресію росії. 

У зв’язку із вищезазначеним, Асоціація звертається до міжнародної спільноти із закликом вжити швидких, рішучих, практичних та ефективних дій для остаточного припинення війни. Зокрема, ми просимо:

  • уряди країн світу — суттєво розширити перелік фізичних та юридичних осіб, до яких застосовано санкції, і вже зараз ввести повне нафтове і газове ембарго, а також ембарго на російську агропродукцію.
  • уряди Сполучених Штатів Америки та країн Європи — терміново збільшити та забезпечити обсяги постачання озброєння, яке запитують уповноважені органи влади.
  • Прокурора Міжнародного кримінального суду — пришвидшити розслідування злочинів росії і  звернутись до суддів Міжнародного кримінального суду із клопотанням про видачу ордерів на арешт усіх зі складу вищого політично-військового керівництва росії, які беруть участь у агресії проти України та геноциді населення України. 
  • Генеральну асамблею ООН — скоординувати уряди країн-членів ООН щодо створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
  • розпочати процедуру виключення / відсторонення  росії зі складу Радбезу ООН та обмежити застосування права вето щодо подій в Україні, як сторони міжнародного збройного конфлікту. Право вето не має слугувати зброєю для тих, хто одержимий ненавистю і війною.
  • країни з універсальною юрисдикцією — продовжувати ініціювати та проводити розслідування і судові розгляди воєнних злочинів та злочинів проти людяності росії в Україні. 
  • міжнародні та закордонні юридичні асоціації — публічно засудити війну, анексію та закликати уряди країн світу до рішучих дій. 

Ми не можемо чекати, коли завершиться ця агресія, діяти треба вже зараз!

Із повним текстом заяви можна ознайомитися за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?