Алла Чайка

Алла ЧАЙКА

МІСЦЕ РОБОТИ ТА ПОСАДА

Провідний професіонал з інтелектуальної власності Центру медіації та посередництва ІР офісу (УКРНОІВІ).

КЛЮЧОВІ ПРОФЕСІЙНІ ДОСЯГНЕННЯ

Протягом своєї кар'єри я зосереджувалась на розвитку юридичної спільноти шляхом просування нових підходів до права. Вважаю себе візіонером розвитку юридичної професії у новітніх тенденціях та напрямках: LegalTech та лігал-інженерія, медіація та альтернативні способи вирішення спорів, юридичний дизайн тощо, шляхом участі та організації відповідних заходів та дослідницьких проєктів, а також створення та поширення просвітницьких матеріалів з цих тем. Мої досягнення та внесок за напрямками:

1. Медіація та альтернативні способи вирішення спорів. Я активно долучаюся до розвитку інституту медіації та ринку медіаційних послуг в Україні. Виступила ініціатором дослідження «MediationTech: інновації і технології у вирішенні конфліктів» спільно з Арсеном Сорокою. Результати дослідження представили на заході «Mediation tech talk» 8 серпня 2024 року. Крім того, в якості спікера на різноманітних заходах, займаюся поширенням знань про медіацію та альтернативні способи вирішення спорів. Представляючи Центр медіації та посередництва ІР офісу, виступила спікером на наступних заходах: ХІ Всеукраїнська правнича школа з альтернативних методів вирішення спорів; майстер-клас для студентів ВНЗ «Київський університет ринкових відносин» на тему «Медіація як альтернативний спосіб вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності»; круглий стіл «Захист права інтелектуальної власності дослідників та науково-дослідних установ» з темою «ІР медіація в Україні та країнах ЄС»; слухання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики на тему «Шляхи до миру: проблематика та перспективи альтернативного вирішення спорів у сучасних умовах».

2. Інновації та LegalTech. Брала участь у різних хакатонах та конкурсах, спрямованих на створення технологічних рішень у сфері права, зокрема: II місце у міжнародному конкурсі стартапів Legal Hackathon 2022 у Варшаві; І місце у Legal Hackathon від LinGo 2023; Школа юридичного дизайну 2023, по завершенню якої, ми з командою здобули ІІ місце за розробку цифрового рішення; успішно закінчила навчання в LinGo Academy. Наразі є Партнером Школи юридичного дизайну 2.0. Була проєктним менеджером LegalTech стартапу MARATUS.

3. Наукова діяльність. Маю дві вищі юридичні освіти. Опублікувала понад 20 наукових праць (тези, статті). Наукова діяльність також охоплює участь у різних конкурсах та правових дослідженнях, а саме: I місце у Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт з права у 2019 році; очолювала організаційний комітет проєкту «Правова дослідницька група з права інтелектуальної власності». Тема дослідження: «Peculiarities of regulation and protection of well-known trademarks in Ukraine and EU: a comparative legal study» в рамках діяльності в ГО «Всеукраїнська громадська організація Європейська Асоціація студентів права Україна» (ELSA Ukraine).

4. Громадська діяльність. В рамках діяльності в ELSA Ukraine організували з командою понад 15 заходів, національного та міжнародного значення серед яких судові змагання (відомі також як муткорти), навчальні курси, дебатні турніри тощо. З жовтня 2020 по травень 2021 була викладачкою англійської мови у волонтерському проєкті «Соціальне репетиторство», спрямованого на допомогу дітям із малозабезпечених родин.

Підтвердження вищезазначених фактів про мене в папці за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?