Комітет з питань ЗМІ АПУ закликає закріпити у Податковому кодексі України пільги для кінематографії на рівні, не нижчому ніж передбачено у Законі від 18 лютого 2010 року № 1909-VI

КИЇВ – 9 липня 2010 року. Комітет з питань ЗМІ Асоціації правників України (АПУ) провів чергове засідання, викликане прийняттям у першому читанні нового Податкового кодексу України.

Учасники засідання та доповідачі зосередили свою увагу на аналізі Податкового кодексу з точки зору наявності податкових пільг для кінематографії та податкового режиму, в якому доведеться працювати кінопродакшнам, телекомпаніям і кінодистрибуторам загалом. Модератором засідання виступила голова Комітету, старший юрисконсульт ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» Ірина Стройко.

«16 березня цього року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про кінематографію» та інших законів України щодо підтримки виробництва національних фільмів» від 18 лютого 2010 року № 1909-VI, яким передбачено запровадження з 1 січня 2011 року ряду пільг щодо податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість та плати за землю для суб’єктів кінематографії України, спонсорів та меценатів, готових вкладати кошти у розвиток національної кіноіндустрії. 17 червня цього року Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Податкового кодексу України, який відміняє дію спеціальних законів у сфері оподаткування і не містить переліку податкових пільг, необхідних для нормального розвитку галузі. Більше того, згаданий проект передбачає встановлення положень щодо оподаткування роялті, що є гіршими, ніж існують на сьогоднішній момент», - йдеться у зверненні, підготовленому Іриною Стройко.   

Своїми думками з присутніми поділилися: Володимир Котенко, керівник податково-юридичної практики Ernst & Young в Україні; Іван Зосімов, перший заступник голови Державної служби кінематографії України; Віктор Невмержицький, старший менеджер, податкові і юридичні послуги Ernst & Young в Україні, Володимир Діденко, партнер податкової практики ЮФ Magisters та інші.

За результатами засідання було вирішено звернутися до Президента України, Кабінету міністрів України, Державної служби кінематографії України, Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова і інформації, Комітету Верховної Ради України з питань податкової і митної політики, інших державних органів з проханням передбачити у Податковому кодексі України податкові пільги на рівні, не нижчому ніж передбачено у Законі від 18 лютого 2010 року № 1909-VI, а також зберегти існуючий на сьогодні порядок оподаткування роялті для компаній, основна діяльність яких пов’язана зі створенням та/або використанням об’єктів авторського права і суміжних прав – кінопродакшнів, телерадіоорганізацій і кінодистрибуторів.

У вас є цікава ідея заходу?