Робочі засідання VII Щорічної правничої конференції АПУ
ХАРКІВ – 11 червня 2010 року. Під час роботи VII Щорічної правничої конференції Асоціації правників України відбулося тринадцять засідань комітетів Асоціації та англомовна презентація Школи американського права разом із доповіддю щодо проблемних питань збереження конфіденційності в мережі Інтернет.
Розпочалася робота Конференції з засідання Комітету з трудового права АПУ під головуванням Олексія Шевчука, начальника юридичного відділу ДП «Держпостачання». Члени Комітету та гості обговорювали проекти трудових кодексів, їх переваги та недоліки. На засіданні були присутні представники державних органів та профспілок, які охоче поділилися своїми поглядами на реформування трудового права.
Під час презентації Школи американського права стало відомо, що у вересні-жовтні 2010 року в Україні почне свою роботу Школа американського права, тривалість навчання в якій становитиме один рік. Про це учасникам VII Щорічної правничої конференції АПУ розповіли Агнешка Марія Цензартовіч, голова польського департаменту ЮФ ILF, Ігор Солодовник, ад'юнкт-професор Chicago-Kent College of Law, Illinois Institute of Technology.
Також присутні мали змогу почути про стан справ з захистом приватної інформації у Сполучених Штатах Америки та можливі зловживання нею з боку великих компаній та в мережі Інтернет. Про це розповів професор Гарольд Дж. Кент з США.
По обіді 9 червня відбувся круглий стіл на тему: «Правові аспекти впровадження цифрового телебачення: Україна і європейський досвід. Погляд на проблему з точки зору телеглядачів, телеіндустрії та операторів мобільного телефонного зв'язку », автором якого виступила Ірина Стройко, голова Комітету АПУ з питань ЗМІ, старший юрисконсульт ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія «1+1».
Важко сказати, засідання якого Комітету АПУ було найцікавішим, але можна стверджувати напевно, що засідання секції нотаріусів, яке відбулось 10 червня під керівництвом харків'янина Володимира Марченка, побило всі рекорди - більше ста нотаріусів прийшло на секцію, присвячену деяким аспектам сімейного та спадкового права. На додачу до цього, одночасно проходило засідання Комітету з питань сімейного та спадкового права, і його темою став шлюбний контракт. Так що нотаріусам було чим зайнятися.
Про адвокатське розслідування, його тактику та стратегію у правовому регулюванні розповів Віталій Сердюк, партнер АО «АКТІО». Особливий інтерес засіданню додало те, що пан Сердюк всі дії адвоката описав за прикладами ситуацій, озвучених слухачами.
У четвер 10 червня також відбулося засідання Комітету з інтелектуальної власності під головуванням судового експерта Наталії Мещерякової, яка представила на обговорення питання призначення та проведення судової експертизи в сфері інтелектуальної власності.
Під час засідання Комітету з цивільного права АПУ аналізувалися проблемні питання реалізації права власності відповідно до цивільного законодавства. Також на обговорення була винесена правова позиція Верховного Суду України з питань кредитів, виданих в іноземній валюті, викладена в рішенні від 12 травня 2010 року.
У якості доповідачів виступили Роман Титикало, заступник голови Комітету з цивільного права, адвокат, к.ю.н., науковий радник АК «Правочин», і Ярослава Оніка, директор департаменту муніципальних та земельних відносин ЮФ ILF. Модератором став Олександр Оніщенко, голова Комітету з цивільного права, керуючий партнер АК «Правочин».
Юристи також обговорювали питання інвестування в Україну в контексті податкового законодавства. Модератором засідання на тему «Вплив останніх змін податкового законодавства на інвестиційні трансакції на Україні (регуляторні і податкові аспекти)» виступив Іван Юрченко, голова Комітету з оподаткування АПУ, старший юрист ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», а доповідачами: Анна Бабич, заступник голови Комітету АПУ з фондового ринку, радник ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», та Іванна Погребняк, юрист ЮФ ILF.
Третього дня роботи Конференції відбулося п’ять засідань комітетів. Так, правників зібрали комітети з процесуального, корпоративного, банківського та фінансового права, а також комітет з питань виконавчого провадження, банкрутства та арбітражного керування. Своє перше засідання провів Комітет з телекомунікацій АПУ. Тема першого засідання нового Комітету - «Актуальні проблеми юридичної відповідальності користувачів світової мережі Інтернет в Україні», з доповіддю по якій виступив юрист Телекомунікаційної групи Vega Олександр Собкович.
Зокрема пан Собкович розповів про перспективні механізми притягнення до відповідальності, в основі яких має стати вторинна ідентифікація - безумовна ідентифікація абонента в мережі Інтернет через кінцеве обладнання. При цьому наголошувалося, що необхідно посилити відповідальності в Україні за порушення у мережі, але при цьому не менш важливо дотримати баланс, щоб не допустити зайвого контролю з боку держави.
Детальніше про засідання комітетів читайте у Віснику АПУ.