Пленарне засідання відкрило роботу VII Щорічної правничої конференції АПУ
ХАРКІВ - 10 червня 2010 року. У Національній академії правових наук України відбулося Пленарне засідання VII Щорічної правничої конференції Асоціації правників України.
Правників зі всієї України вітали Олександр Новак, заступник міського голови Харкова, який передав привітання колегам-юристам від губернатора області Михайла Добкіна та в.о. міського голови м. Харкова Геннадія Кернеса. Також у засіданні взяли участь Сергій Прилипко, д.ю.н., член-кореспондент Національної Академії правових наук України, заступник декана Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України, керівник «Юридичної клініки» Національної юридичної академії України ім. Я.Мудрого; Олександр Петришин, академік Національної Академії правових наук України, а також керуючий партнер ЮФ ILF Тетяна Гавриш.
Вітаючи гостей та учасників конференції, Президент АПУ Сергій Коннов відзначив символічність проведення заходу саме в м. Харкові, який є юридичною столицею України. І додав жартома, що після цього всі учасники якщо не стануть академіками НАПрНУ, то як мінімум повинні суттєво підвищити свій професійний рівень.
Також пан Коннов повідомив членам Асоціації, що наступна VIII Щорічна правнича конференція АПУ пройде в іншому «юридичному» центрі України - в місті Одесі і буде особливо важлива для Асоціації, оскільки в цей час відбудуться вибори її керівних органів.
Сергій Прилипко виступив з ґрунтовною доповіддю про сучасний стан трудового законодавства, в якій розкритикував положення проектів галузевих кодексів та звернув увагу на поширену необізнаність юристів в питаннях трудового права.
Після закриття Пленарного засідання юристи вирушили на екскурсію, організовану відділенням АПУ у Харківський області. Першою зупинкою стала бібліотека НАПрНУ, в якій зберігаються унікальні старовинні правові видання. Навіть іноземні юридичні факультети заздрять харків’янам. До речі, юридичні раритети і досі стають в нагоді юристам, адже звернувшись з відповідним запитом, можна в читальній залі попрацювати з ними.
Також учасники конференції побували в Музеї Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, де дізналися про становлення вузу в царський період та подальший розвиток закладу. Цікаво, що на початку радянських часів науковці не сприйняли марксистських ідей та написали відповідного листа з понад 500 підписами. Повного тексту знайти не вдалося, але навіть з уривків можна побачити наскільки точними опинилися прогнози вчених щодо марксизм-ленінізму. Тоді науковців від негативних наслідків врятував лист Анатолія Луначарського Володимиру Леніну.
Палац студентів Академії – вразив юристів своїм суперсучасним обладнанням та цікавими ідеями інтер’єру. Завдяки Палацу студенти можуть на професійному рівні займатися творчістю.