Відбувся Всеукраїнський форум «Захист прав юридичних осіб України в Європейському суді з прав людини»

ЛЬВІВ - 21–22 травня. Відбувся Всеукраїнський форум «Захист прав юридичних осіб України в Європейському суді з прав людини». Організатором заходу виступив Львівський обласний осередок Ліги студентів Асоціації правників України. Співорганізаторами стали: Юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка; МГО «Об’єднання студентів-правників» (м. Львів); Студентське наукове товариство юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів); Одеський обласний осередок Ліги студентів Асоціації правників України; МГО «Центр міжнародного права і правосуддя» (м. Одеса); Донецький обласний осередок Ліги студентів Асоціації Правників України; ОГО «Молодіжний центр правничих досліджень» (м. Донецьк). Особливістю заходу стало те, що його учасниками були не лише студенти, але і юристи – практики. Генеральним партнером заходу виступила юридична фірма «Гринчук, Горпинюк та партнери». Інформаційними партнерами заходу стали інформаційний юридичний портал Pravotoday, рекламно – консалтингове агентство «Павіан» та загальнонаціональна правова газета Юридичний вісник України.

Відкриття всеукраїнського форуму здійснив Голова Львівського обласного осередку Ліги студентів АПУ Богдан Демідонт. Також з вітальним словом до учасників заходу звернувся декан юридичного факультету Львівського національного університету ім.І.Франка Андрій Бойко.

Після відкриття заходу розпочалось перше засідання, доповідачем на якому був Ігор Головань, адвокат, керуючий партнер Адвокатської фірми «Головань і партнери», викладач Донецького національного університету. Він підняв проблематику відшкодування витрат на правову допомогу. Наступним доповідачем ставДмитро Гудима, науковий співробітник Лабораторії досліджень теоретичних проблем прав людини. Темою його доповіді були особливості звернень та розгляду справ у Європейському суді з прав людини за участю юридичних осіб України. Прикро було дізнатись, що Україна є третьою державою за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини. Після короткої перерви розпочалось третє засідання. Доповідачем на цьому засіданні був Андрій Гринчук, керуючий партнер юридичної фірми «Гринчук, Горпинюк та партнери». Він розповів учасникам заходу про захист майнових прав та інтересів юридичних осіб України у Європейському суді з прав людини у справах, що виникають з податкових правовідносин. Свою доповідь Андрій Миколайович побудував на аналізі справ проти України, Росії та Литви. Кожне засідання відбувалось в динамічному темпі і супроводжувалось жвавими дискусіями.

По закінченні офіційної частини заходу, учасники побували на екскурсії Стародавнім містом Лева, зокрема, по стародавніх кварталах міста. Потім неофіційне спілкування між студентами та юристами – практиками продовжилось на фуршеті. Завершенням 21 травня була прогулянка вечірнім містом.

22 травня захід був не менш цікавим. Першим доповідачем цього дня став Станіслав Шевчук, який був суддею ad hoc в Європейському суді з прав людини, доктор юридичних наук, викладач Києво–Могилянської академії. Темою його доповіді була «Концепція позитивних обов’язків держави». Після виступу Станіслава Володимировича з вітальним словом до учасників звернувся Петро Рабінович, професор, доктор юридичних наук.

Після короткої перерви на останньому засіданні, виступила Оксана Головко, кандидат юридичних наук, доцент кафедри європейського права факультету міжнародних відносин Львівського національного університету ім.І.Франка. Доповідач розповідала про співвідношення юрисдикції Європейського суду з прав людини та Суду Європейського союзу після приєднання Європейського Союзу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Завершенням заходу стало вручення подяк та сертифікатів участі.

У вас є цікава ідея заходу?