Комітет з юридичної практики вигадував нові напрями роботи юриста

КИЇВ – 18 травня 2010 року. Комітет з юридичної практики Асоціації правників України (АПУ) провів чергове засідання в форматі круглого столу.

Цього разу голова Комітету, старший партнер АО «Волков, Козьяков та Партнери» Сергій Козьяков поділився досвідом вигадування нових напрямків роботи під час кризи. 

За словами Сергія Козьякова, під час кризи юристи його компанії звернули увагу на нерозвинуті галузі права та нові можливості, які виникають з прийняттям нових законодавчих положень.  

Так, з прийняттям статті 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» (щодо заборони поширення інформації, яка вводить споживача в оману) для юристів відкрилася маса можливостей використовувати цю статтю для ініціювання процедур розслідування в Антимонопольному комітеті України.

Так, у повсякденному житті виникає маса випадків, коли ми купуємо товар, покладаючись на рекламу, а у результаті він не виправдовує наші очікування. Отже, ввівши в оману споживача, фірма–виробник отримує конкурентну перевагу. А це підпадає під дію статті 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Чи не найперше такі зловживання використовують виробники фармацевтичних товарів, - поділився спостереженням Сергій Козьяков.

Окрім того, зараз на розгляді у Верховній Раді України перебуває законопроект щодо державних закупівель, який передбачає надання АМКУ додаткових повноважень та статусу головного арбітра у спорах щодо тендерних процедур, що надає юристам ще одне поле для діяльності. «Там, де є процедура – там і юристи», - зазначив Сергій Козьяков.

Ще однією перспективною галуззю права експерт вважає медичне право. Однак, поки що ніхто не почав агресивно заявляли про себе у якості лідера у цій ніші. «Чим гучніше скандал, тим більше юристів будуть займатися новими напрямами надання правової допомоги», - переконаний Сергій Козьяков.

Фотозвіт заходу

У вас є цікава ідея заходу?