Асоціація правників України висловила свою позицію щодо визнання РФ так званих ДНР і ЛНР

КИЇВ — 16 лютого 2022 року. Вчора Державна дума Російської Федерації підтримала рекордною кількістю голосів звернення до президента РФ Володимира Путіна з проханням визнати «незалежність» так званих ДНР і ЛНР, що має стати «гарантією безпеки і захисту жителів «республік» від зовнішніх загроз».

Асоціація правників України послідовно і системно відстоює суверенітет і територіальну цілісність України та вважає неприпустимим втручання Російською Федерацією у питання внутрішньої та зовнішньої політики України. Європейська та євроатлантична інтеграція України є правом та суверенним вибором України, закріпленим у Конституції України.

АПУ нагадує Держдумі країни-агресора та її президенту, що так звані ДНР і ЛНР є територіями, окупованими саме Росією, і їх «визнання», як і легалізація будь-яких документів (паспортів, номерних знаків транспортних засобів, дипломів тощо), виданих «компетентними органами ДНР і ЛНР», є нікчемним та протиправним з погляду міжнародного права.

Намагання РФ «легалізувати» псевдореспубліки — це ще один крок до ескалації, агресивних дій проти України, тиску та шантажу української влади і міжнародних партнерів, ще один доказ порушення суверенітету й територіальної цілісності України. «Визнання» квазіутворень експерти АПУ розцінюють як підтвердження того, що РФ є не посередником, а стороною конфлікту, що постачає зброю, нав’язує громадянство та фінансово підтримує псевдореспубліки.

Дії РФ щодо тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей повторюють сценарій, застосований щодо Кримського півострова, Абхазії, Південної Осетії та Придністров’я. Військове захоплення територій під виглядом «гуманітарних місій» чи «захисту російськомовного населення» супроводжується «визнанням» їх незалежності та подальшим ефективним контролем РФ над окупаційними адміністраціями.

Верховна Рада України вже звернулася до світової спільноти із закликом не визнавати «незалежність» окупованих РФ територій Донецької та Луганської областей. Асоціація правників України також робила заяву щодо неприпустимості порушення суверенітету України, засудження збройної агресії РФ та готовності всіх членів АПУ надавати юридичну підтримку та правову експертизу для протидії агресору і відновлення територіальної цілісності України.

АПУ вважає, що необхідно посилити санкційний пакет проти Росії, зокрема, розглянути і можливість введення персональних санкцій у разі визнання «незалежності» окупованих територій президентом РФ.

Також Асоціація підтримує звернення парламенту України щодо доцільності перебування Російської Федерації у складі постійних членів Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй.

Окрім цього, експерти АПУ висловили готовність надавати правову допомогу та юридичні консультації в межах розгляду позовів у міжнародних судах.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

 

Юридична допомога