Вибори керівництва комітетів: підсумки голосування та плани на майбутнє з перших уст
КИЇВ — 11 лютого 2022 року. Успішно завершився виборчий процес на обрання до рад комітетів Асоціації правників України на 2022 — 2023 роки, який тривав з 13 грудня 2021 року до 31 січня 2022 року. Вибори відбувалися у декілька етапів у форматі електронного голосування. Будь-який член відповідного комітету мав право взяти участь у голосуванні та віддати свій голос за гідного, на його думку, кандидата.
Ключові цифри:
— отримано 157 заяв;
— до рад увійшло 133 кандидати;
— оновлення складів рад — 62%: нові обличчя — 82, повторна каденція — 51;
— ради гендерно збалансовані: 56% чоловіків (75 членів рад) і 44% жінок (58 членів рад).
Користуючись нагодою, ми вирішили поспілкуватися з очільниками комітетів та дізнатися про їх плани, напрями діяльності та першочергові кроки у роботі комітету.
Микита Жуков, Голова Комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини, керуючий АБ ZHUKOV LEGAL FAMILY OFFICE.
— У вас амбітна програма розвитку Комітету. З досвіду попередньої каденції на посаді очільника Комітету, як вважаєте, чи вдасться її повністю реалізувати?
— Влучно підмітили, плани в нас дійсно дуже амбітні! Думаю, з такою командою зможемо реалізувати заплановане. На сьогодні рада складається з практикуючих юристів, науковців-конституціоналістів та адміністративістів, які є справжніми професіоналами у своїх сферах. Тож ми готові вивести Комітет на якісно новий рівень, залучити ще більше партнерів і активних членів до нашої діяльності!
Альона Шуліма, Голова GR Комітету АПУ, партнерка Pragma Consulting Group.
— Раніше ви очолювали Комітет АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини (2016 — 2019 рр.). Чому зараз подавалися на Голову GR Комітету? Які бачите перспективи його діяльності?
— Громадська діяльність для мене — це, насамперед, обмін досвідом, нетворкінг, просвіта та сфера, де в синергії з близькими з тобою за цінностями людьми ти можеш реалізувати частину своїх ідеальних професійних задумів. Тому в ті часи, на перетині завершення моєї діяльності на державній службі та переходу в бізнес, моя участь у роботі Комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини була цілком органічною. Далі протягом двох років у моєму житті був час для іншого досвіду: як у межах розвитку GR-практики з унікальними практичними кейсами, так і в межах інших спільнот. Пауза активної участі в АПУ була свідомою, аби, з одного боку, наповнитися іншими смислами, а з іншого — відчути, чи хочеш ти поділитися ними в межах АПУ. Сьогодні мені є чим поділитися з колегами, саме тому на цей раз мій вибір був очолити в АПУ GR Комітет. Я та моя команда відкриті до формування на базі Комітету спільноти GR, де могли б обмінюватися думками та спілкуватися GR консультанти, GR інхауси, представники бізнес-асоціацій та інші стейкхолдери, залучені до процесів. Ми виступаємо за популяризацію GR як цивілізованого інструменту взаємодії бізнесу з органами влади й маємо успішний досвід такої взаємодії. Я бачу майбутнє GR Комітету в тому, щоб кожен із залучених мав у Комітеті змогу поділитися своїм досвідом, познайомитися й реалізувати свій ідеальний професійний задум.
Сергій Гребенюк, Голова Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, партнер ЮФ Asters.
— Одним із напрямів діяльності у своїй програмі розвитку Комітету ви визначили системну роботу зі студентами. Розкажіть, будь ласка, детальніше, які проєкти плануєте впроваджувати?
— По-перше, адвокати з відомих провідних юридичних фірм будуть читати практичні лекції магістерської програми в Yaroslav Mudriy Private Law School. Моїм рішенням була участь у цьому корисному проєкті на умовах pro bono.
По-друге, діяльність нашого Комітету буде прозорою, тому кожен студент зможе долучитися до співпраці. Також мені відомо, що Максим Шевердін (член Ради Комітету) має плани у сфері освіти, детальніші ідеї ми презентуємо найближчим часом.
По-третє, окрему увагу плануємо приділити роботі з Лігою студентів, пріоритети маємо затвердити вже цього тижня і, можливо, поділимося новими ідеями та знайдемо нові напрями розвитку як для студентів, так і для Асоціації загалом.
Анастасія Цибулько, Голова Комітету АПУ з медичного та фармацевтичного права, адвокатка ЮК MORIS.
— Наразі триває реформування медичної сфери, тож до яких законодавчих ініціатив планує долучитися очолюваний вами Комітет?
— Галузь медичного права та фармацевтики потребує якісного реформування й розвитку. Саме тому серед планів Комітету — активна участь у розвитку законодавчих ініціатив щодо трансплантології, страхової медицини, адаптації фармацевтичного ринку до європейських стандартів, сурогатного материнства, стандартизації методів надання медичної допомоги та законодавчого впровадження новітніх технічних засобів для покращення рівня медичної допомоги. Комітет також планує проведення заходів на базі регіональних відділень АПУ із залученням експертів у сфері права, медицини та фармацевтики.
З детальною інформацією про результати голосування за кандидатів можна ознайомитися за посиланням.
Вітаємо колег з обранням і бажаємо натхнення, успішних ініціатив та продуктивних двох років діяльності!
Приєднатися до заходів Асоціації правників України можна за посиланням.
Вступити до АПУ. Telegram-канал. YouTube-канал.
Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.