У Сімферополі відбулась науково-практична конференція «Проблеми реформування господарського процесу»
СІМФЕРОПОЛЬ - 23 квітня 2010 року. На базі Кримського економічного інституту Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана відбулася науково-практична конференція «Проблеми реформування господарського процесу». Співорганізаторами заходу виступили Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, Кримська колегія адвокатів, Кримське відділення Асоціації правників України і Кримський центр правових досліджень «Істина».
У ході конференції були освітлені різні проблемні питання господарського процесу, судочинства в Україні, а також розмежування компетенції судів по розгляду різних категорій справ.
Віктор Іванович Мокрушин – суддя Господарського суду Автономної Республіки Крим, голова відділення Асоціації правників України в Автономній Республіці Крим, провів аналіз законопроекту нового Господарського процесуального кодексу, порівняв існуючі положення з тими, що вводяться таким законопроектом.
Так, Віктор Іванович відзначив, що введення таких інститутів як свідок, підготовчий етап судового розгляду, постійна фіксація процесу може ускладнити процес розгляду господарських справ, у тому числі дотримання строків, встановлених законодавством.
Наталія Вікторівна Кніткина – в.о. заступника начальника Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим – відзначила актуальні питання реформування судової системи. В ході доповіді Наталія Вікторівна виділила головні напрями діяльності держави в цій сфері, вказала на позитивні і негативні результати такого реформування.
Олександр Олексійович Яковлєв, представляючи на конференції прокуратуру Автономної Республіки Криму, відзначив проблему преюдиції в судових процесах, а також звернув увагу слухачів на явище так званого «кругового правосуддя» в Україні, яке особливо відчутно в процесах, коли в справу вступає прокуратура.
Ще один погляд на реформування судового процесу в Україні освітила Трещова Олена Ростиславівна – суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим. Серед вказаних нею проблем були такі як вплив на суддів і гарантії незалежності працівників судової системи. Доповідач вказала, що зараз реально існують інститути, що забезпечують незалежність суддів, такі, як фіксація процесу, формування розміру окладу судді незалежно від кількості розглянутих справ, зняття адміністративних повноважень з посади голови суду. Олена Ростиславівна відзначила позитивні тенденції реформування судового процесу в Україні.
Михайло Степанович Алябишев – доцент юридичного факультету КЕІ КНЕУ ім. В Гетьмана, голова Кримського центру правових досліджень «Істина», порівняв реформування господарського і цивільного процесу, вказав на багаточисельні проблеми доступу до правосуддя.
Серед останніх цікавих обговорюваних питань було питання про забезпечення позову в судовому процесі. Цю тему освітив юрист Компанії «Правовий Альянс» Олексій Здоров, вказавши на загальні риси і відмінності в адміністративному, господарському і цивільному процесах.
Після кожної доповіді в аудиторії виникала жива дискусія по заданій темі, слухачі відзначили необхідність таких заходів як для подальшого розвитку теоретичних знань у сфері юриспруденції, так і для практичного правозастосування закону вже сьогодні.
Головний організатор і ініціатор конференції - голова Кримського центру правових досліджень «Істина» Михайло Степанович Алябишев виразив подяку всім присутнім за активну участь і відзначив важливість проведення подібних наукових заходів надалі з актуальних питаннях права в Україні.