Друга петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції зібрала 25 тисяч голосів

КИЇВ — 28 січня 2022 року. Вчора друга петиція про необхідність ратифікації Стамбульської конвенції, що оприлюднена на сайті Президента України, набрала більше 25 тисяч необхідних підписів. Перша петиція також зібрала понад 25 тисяч підписів ще у травні 2020 року. Але попри обіцянку Володимира Зеленського, відповідний законопроєкт так і не був внесений на розгляд Верховної Ради.

Підготовка і підтримка гендерно справедливих змін до законодавства є одним із ключових напрямів діяльності Асоціації правників України. «Я підтримую ратифікацію Стамбульської конвенції. Це, так би мовити, міжнародний «золотий» стандарт протидії будь-яким формам насильства та насильства щодо жінок, алгоритм дій для кожної країни: від формування політики захисту жертв до дотримання принципів невідворотності покарання для всіх винних у такій категорії злочинів», — зазначила сьогодні Анна Огренчук, Президентка АПУ, на нараді з Катериною Левченко, Урядовою уповноваженою із гендерної політики.

АПУ приєднається до роботи над законопроєктом для ратифікації конвенції, що буде поданий Президентом до розгляду парламентом.

Крім того, наразі формується склад робочої групи для напрацювання змін до законодавства щодо рівності прав жінок і чоловіків, що діє з 2005 року і вже трохи застаріле, зокрема, у сфері безпеки й оборони. У цьому контексті актуальним є дотримання принципу рівноправного представництва чоловіків і жінок, певного перегляду потребує і Виборчий кодекс.

«Політика держави, а отже, й бізнесу має бути збалансована. Тому ми чекаємо на ухвалення урядом проєкту державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2030 року. По суті, це перший документ, що сформований із дотриманням гендерної рівності в усіх сферах життя. До речі, він передбачає і проведення гендерних аудитів за згодою роботодавців, що в результаті допоможе визначитися, як і куди рухатися роботодавцям в державному і приватному секторах. І бізнес вже формує відповідні тренди, а АПУ як організація, що об’єднує сучасну правову спільноту, може задавати позитивний тон у активному просуванні таких тенденцій. Як і у формуванні етичних кодексів щодо гендерних політик для органів влади, корпоративного управління», — наголосила Анна Огренчук.

Переконані, що правова допомога експертів АПУ буде корисною і збалансує гендерні прогалини у національному законодавстві.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?