Конфіденційна інформація в контексті трудового права
КИЇВ – 29 квітня 2010 року. Комітет з трудового права Асоціації правників України (АПУ) провів засідання, присвячене питанням збереження конфіденційної інформації на підприємстві.
Модератор засідання, голова Комітету з трудового права Олексій Шевчук (начальник юридичного відділу ДП «Держпостачання» Державного управління справами) на відкритті засідання розповів про ініціативи Комітету щодо направлення звернень до компетентних органів державної влади з метою отримання роз’яснень з дискусійних питань трудового права.
Адвокат Олександр Суржко (голова юридично-інформаційного бюро Суржка) представив схему свого бачення правового поля із суб’єктами та об’єктами господарських та інформаційних правовідносин.
На думку доповідача, основним документом, в якому мають бути прописані положення щодо захисту конфіденційної інформації є статут товариства. Його доповнюють також такі документи, як: колективний договір, кодекс корпоративних правил, положення про інформацію на підприємстві, інструкція з діловодства, положення про інформацію з обмеженим доступом, положення про комерційну таємницю, а також індивідуальні трудові договори та договори про нерозголошення.
Співдоповідачем на засіданні став Сергій Сільченко (партнер ЮФ «Інюрполіс»). Заступник голови Комітету з трудового права АПУ Марія Клічак (адвокат ЮФ «Легітимус») навела статистику, за якою 32% балакучості працівників буває викликано алкоголем, а бажання легко заробити гроші знаходиться на другому місці.
Учасники засідання виявилися одностайні у тому, що покупець конфіденційної інформації має нести серйозну відповідальність за подібні дії, оскільки саме попит створює пропозицію.
Асоціація правників України принагідно висловлює щиру вдячність АК "Легітимус" за надане пиміщення для проведення засідання Комітету з трудового права АПУ.