Відомі імена переможців UBA Best Young Lawyer Award!

КИЇВ — 19 грудня 2021 року. Завершилося голосування за кандидатів на номінування UBA Best Young Lawyer Award!

Отже, переможцями UBA Best Young Lawyer Award стали:

Дмитро Мельнік

Владислав Штагер

Михайло Процайло

Микита Жуков

Голосування проходило у два етапи. На першому, що тривав з 2 до 7 грудня, Номінаційна комісія, до якої за рішенням Правління увійшли: Сергій Козьяков, старший партнер АФ «Сергій Козьяков та Партнери», доцент Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Валерія Коломієць, заступниця Міністра юстиції України, Сергій Коннов, голова Піклувальної Ради АПУ, старший партнер АК «Коннов і Созановський», Анна Огренчук, Президентка АПУ, керуюча партнерка LCF Law Group, Олександр Онуфрієнко, партнер Asters, Світлана Романова, директорка з правового забезпечення Групи «Метінвест», та Андій Романчук, Віцепрезидент АПУ, керуючий партнер АО MORIS, серед усіх отриманих анкет (а їх надійшло 38) відібрала найкращих претендентів.

До другого туру пройшло 18 учасників, які отримали від Номінаційної комісії від 1 до 5 балів за досягнення у професійній сфері, внесок у розвиток юридичної спільноти і громадянського суспільства, інноваційні проєкти та лідерські якості. На другому етапі голосування (8 — 16 грудня) усі члени АПУ та Ліги студентів зі сплаченим членським внеском отримали електронні бюлетені і могли віддати свій голос за обраного кандидата. Участь у голосуванні взяли 432 члени АПУ та Ліги студентів, а за зміною кількості голосів за кандидатів можна було слідкувати на сторінці АПУ у Facebook.

Дмитро Мельнік був залучений до багатьох складних і комплексних проєктах, зокрема, готував заявку КПМГ на обрання радником з приватизації заводу «Більшовик», який став першим за 15 років об’єктом великої приватизації, успішно проданим державою, брав участь у переговорах та укладанні договору з Фондом держмайна і підрядниками по цьому проєкту, брав участь у роботі КПМГ як радника з приватизації заводу «Електроважмаш» у Харкові. У складі команди забезпечував повне юридичне супроводження хорватської бурової компанії, що здійснювала буріння свердловин для «Укргазвидобування». Брав участь у підготовці висновку експерта з українського права для розгляду справи у Стокгольмському арбітражі щодо позову міноритарних акціонерів АТ «Укрнафта» проти України. Також проводив юридичне дослідження об’єктів відновлюваних джерел енергії і здійснював комплексне юридичне супроводження найбільших українських асоціацій у сфері ВДЕ (ЄУЕА, УАВЕ, УВЕА) у конституційному провадженні щодо визнання неконституційними «зелених» тарифів в Україні. Працював над великою кількістю cross-practice проєктів у судових спорах, арбітражах, юридичних дослідженнях. Співпрацює з Асоціацією газовидобувних компаній України. Був залученим до розробки Порядку оцінки заяв учасників на укладення угоди про розподіл продукції (УРП) та законопроєкту щодо вдосконалення нормативно-правового регулювання УРП, який став основою проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання розвитку нафтогазовидобувної галузі. Дмитро є автором низки статей як з енергетичної тематики, так і щодо інших питань та надає коментарі фаховим виданням у сфері енергетики, екології та користування надрами. Активно співпрацює з різноманітними NGO та залучається до проєктів Pro Bono (був юристом на громадських засадах під час виборів київського міського голови, допомагав представництву Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, брав участь у підготовці огляду Світового Банку Doing Business, де робив огляд окремих аспектів законодавства України у сфері ведення бізнесу, а також долучився до підготовки Огляду вітроенергетичного ринку за 2020 рік разом із Українською вітроенергетичною асоціацією). Дмитро був активістом київського осередку Ліги АПУ, першим головою Комітету суспільної ініціативи Ліги студентів АПУ та заступником Голови Ліги, отримав звання «Почесний лігівець Ліги Студентів АПУ».

Владислав Штагер у складі команди Sayenko Kharenko брав участь у низці успішно завершених проєктів, зокрема, у судовому захисті інтересів: «ПриватБанку» у справі про заборону конкурсного відбору голови правління, Auchan у Верховному Суді в резонансній справі проти АРМА, відомої мережі готелів у справі проти ДСНС, відомого виробника спиртних напоїв у справі проти ДСНС, міжнародного провайдера лабораторних досліджень у спорах щодо масового звільнення працівників, а також у позасудовому захисті великої фінансової компанії від інформаційної атаки на неї. Також Владислав зробив значний внесок у розвиток юридичної спільноти, зокрема, брав участь у підготовці законопроєкту № 3607 «Про Установу бізнес-омбудсмена», є автором 20 статей на ресурсі Medium на тему особливостей пошуку стажування та роботи, проходження співбесід, складання резюме тощо, є одним із авторів телеграм-каналу Life&Lies of Law Student, де розміщуються цікаві та корисні публікації для студентів і молодих юристів. Загальна кількість підписників каналу на момент подання анкети становила 1 167. Окрім цього, Владислав долучається і до проєктів Pro Bono: був одним із основних розробників законопроєкту у військовій сфері із великим соціальним значенням, ще у студентські роки під час позачергових виборів до ВРУ у 2014 році декілька місяців очолював спеціальну виборчу дільницю, де організовував та керував роботою виборчої комісії, а також забезпечував дотримання учасниками виборчого процесу відповідного законодавства та не допускав фальсифікацій.

Михайло Процайло спеціалізується у сфері кримінального права. Серед його клієнтів — компанії з різних сфер та галузей, зокрема: банки та фінанси, агрокомплекс, ІТ та телекомунікації, ресурсовидобування, фармацевтика та будівництво, а також приватні особи. У ролі заступника Координатора комісії з удосконалення юридичної освіти Асоціації правників України Михайло був учасником Робочої групи з розробки першого незалежного Рейтингу правничих шкіл від АПУ у співпраці з American Chamber of Commerce in Ukraine, Асоціацією юридичних клінік України, Фундацією DEJURE, Forbes Ukraine, Лігою студентів АПУ за підтримки програми USAID «Нове правосуддя», а також брав участь в обговоренні Концепції з реформування юридичної освіти та був співавтором низки пропозицій до Концепції. Наразі Михайло залучений до розробки програми стажувань для студентів ТОП-10 юридичних шкіл відповідно до Рейтингу Асоціації. У 2020 році розробив телеграм-бот @HarveySpecterBot, який в автоматичному режимі збирає інформацію про вакансії із сайтів найбільших юридичних фірм Києва та моментально надсилає сповіщення про публікацію або закриття відповідної кар’єрної можливості. Крім того, користувач має можливість залишити анонімний відгук про роботодавця. З моменту анонсу ботом скористалися понад 2300 унікальних користувачів. Після старту роботи проєкту на юридичному ринку з’явились ще три аналогічні проєкти. Наразі проєкт заморожений. Протягом 2018 — 2019 навчального року Михайло був Головою Ліги студентів Асоціації правників України. Вже в статусі Голови у відставці у співпраці з колегами розробили проєкт «Реформа юридичної освіти» та провели перше всеукраїнське опитування студентів щодо якості юридичної освіти. Цього року Михайло був тренером команди Українського католицького університету на Всеукраїнському антикорупційному мут-корті, проведеному Національним антикорупційним бюро України. Також був переможцем інших конкурсів: у 2020 — Юридичного онлайн-хакатону у кейсі автоматизації позовної роботи, а в 2019 — змагань текстів про навчальну практику студентів юридичних факультетів Legal Ironpen Students’ League.

Микита Жуков у сфері своєї адвокатської практики допоміг бізнесу перемогти у численних тендерах, зокрема і шляхом перемог в Антимонопольному комітеті України. Він зібрав доказову базу та ініціював процедуру встановлення антиконкурентних узгоджених дій, наслідком чого стало притягнення осіб до відповідальності. Микита також брав активну участь у вдосконаленні інституту прокуратури України, був ініціатором внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про публічні закупівлі» та «Про захист персональних даних», а також низки законопроєктів, зокрема, «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів», «Про Державне бюро розслідувань». Є співзасновником проєкту Legal Design, який став переможцем Innovating Justice Challenge 2021, HiiL. Значну роль відіграє і для Асоціації правників України: був заступником Голови Ради Відділення Асоціації правників України в м. Києві (2019 — 2020 рр.), а наразі є Головою Комітету Асоціації правників України з конституційного права, адміністративного права та прав людини (з листопада 2019 року). Проводить консультування на засадах Pro Bono та бере участь в освітніх заходах (зокрема, заходах Академії консалтингового бізнесу). Є лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Молодий правник року 2020» у номінації «Молодий правник — громадський діяч».

Нагадаємо, що фіналісти премії отримають не лише грошовий приз, а й підтримку у розвитку і реалізації професійних проєктів від АПУ та можливість виступів на ключових заходах Асоціації. Нагородження переможців відбудеться на першій ключовій події у 2022 році.

Дякуємо усім номінантам, а також членам АПУ і Ліги студентів за активну участь у голосуванні і бажаємо реалізації усіх амбітних планів!

Попереду ще багато цікавого, тож слідкуйте за новинами! Приєднатися до заходів Асоціації правників України можна за посиланням.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

 

У вас є цікава ідея заходу?