Моніторили, аналізували, прогнозували – втретє Асоціація правників України зібрала юрисконсультів на щорічну конференцію

КИЇВ – 23 квітня 2010 року. Асоціація правників України (АПУ) провела ІІІ Щорічну конференцію корпоративних юристів (юрисконсультів) у готелі Radisson SAS Київ.

Цього року, за свідченням члена Правління АПУ, голови Секції корпоративних юристів Юрія Вахеля (Noblе Resources Ukraine) програма Конференція була складена таким чином, щоб відобразити робочий день кожного юрисконсульта, який щоденно здійснює моніторинг, аналізує та прогнозує свою діяльність, зокрема і по управлінню юридичним департаментом своєї компанії.

Виступаючи на відкритті Конференції Президент АПУ Сергій Коннов закликав присутніх юрисконсультів не залишатися осторонь процесу реформування адвокатури, який в результаті може зачепити і їх інтереси також.

Перша сесія Конференції була присвячена моніторингу законодавства як чинного, так і того, що наразі знаходиться на розгляді у Верховній Раді України. Армен Хачатурян (ЮФ «Астерс») зосередив увагу на сюрпризах, які може принести перспективне законодавство 2010 року, зокрема проект закону «Про товариства з обмеженою відповідальністю» № 5507 від 30.12.2009, про внесення змін до Закону «Про акціонерні товариства», про проект  закону «Про неплатоспроможність» тощо.

Олександра Павленко (ПГ «Павленко і Побережнюк») розповіла про перспективи приватно-публічного партнерства, а голова Комітету з корпоративного права АПУ Олена Щербина присвятила свою доповідь практичним особливостям діяльності акціонерних товариств у перехідний період.

Друга сесія Конференція була присвячена судовій практиці. Суддя Верховного суду України Микола Гусак розповів про практику ВСУ в адміністративних справах, Олексій Резніков (ЮФ "Magisters") – про положення кодексів, які юристи часто забувають, а член Правління АПУ, суддя Вищого господарського суду Олексій Муравйов поділився практикою взаємовідносин підприємств з банками.

Аналіз проблемних правових питань був представлений у третій секції Конференції. У центрі уваги були передовсім питання оподаткування, які розглядалися з найбільш специфічних сторін. Так, Олексій Мінін («КМ Партнери») проаналізував основні тенденції у застосуванні чи не застосуванні угод про подвійне оподаткування та специфіку відносин з державними органами. А голова Комітету АПУ з фондового ринку Андрій Журжій (КУА «Інвестиційні партери») розповів про особливості оподаткування інститутів спільного інвестування.

Остання секція Конференції була насичена цікавими доповідями стосовно способів покращення управління юридичним департаментом компанії.  У рамках цієї секції з доповіддю виступив Денис Миргородський (АФ «Династія»), перелічивши основні критерії оцінки зовнішніх консультантів. Зокрема, він розповів про категорії, які підлягають перевірці: сумлінність консультанта, кваліфікація та особисті якості. Також він пояснив, яким чином можна перевірити ці категорії.

Доповідач підкреслив, що варто звертати увагу на кваліфікацію консультанта, тобто наскільки він розбирається в нормах законодавства, наскільки володіє термінологією. Пан Миргородський порадив взяти рекомендації у попередніх клієнтів і перевірити наскільки вони відповідають дійсності. Крім того, він порекомендував звертати увагу на наявність спеціалізації зовнішнього консультанта.

У рамках цієї сесії засновник і виконавчий директор Forbes Institute Джефрі Форбс презентував дослідження про те, як корпоративні юристи України і Росії керують юридичним департаментом.

Перша частина доповіді була присвячена аналізу українських і російських юридичних департаментів компаній в частині вибору незалежних консультантів - юридичних фірм. Зокрема, були проаналізовані фактори національних або міжнародних юридичних фірм, тарифні системи, за якими співпрацюють фірми, фактори вибору певного юрисконсульта тощо.

Також в рамках цього дослідження були розглянуті фактори, на підставі яких аналізується робота позаштатних юридичних радників.

Крім того, у другій частині презентації були представлені результати дослідження 2009 року, проте виключно юридичних департаментів Росії. Фактично це дослідження показало, як юридичні підприємства переживають кризу.

Цікаво, що описана презентація повинна була бути представлена в Москві, але у зв'язку з виверженням вулкану відповідний захід було скасовано, тому Київ побачив її першим.

На завершення Конференції присутніх здивував голова Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ Євген Солодко (АО «Солодко і Партнери») відвертою розповіддю про те, як забезпечити захист підприємства від перевірок силових органів. На думку Євгена Солодка, правильно навчений персонал є запорукою 80% безпеки компанії.

Асоціація правників України принагідно висловлює щиру вдячність усім учасникам та партнерам ІІІ Щорічної конференції з корпоративного права АПУ, а саме: ЮК "Ващенко, Бугай і Партнери", "АФ Династія", мережі Martindale-Hubbell, МЮФ "Інтегрітес", IP Assets management, ЮФ "КМ Партнери", ПГ "Павленко і Побережнюк" та ЮФ "Саєнко Харенко".

У вас є цікава ідея заходу?