Підтримка роботи комітетів, розвиток регіонів та інші перші кроки оновленого керівництва Секретаріату АПУ

КИЇВ — 26 жовтня 2021 року. Правління Асоціації правників України схвалило оновлену організаційну структуру Секретаріату АПУ. Серед інших змін, на посаду виконавчої директорки Асоціації правників України затверджено Інну Ліньову (ІЛ), а операційної директорки — Вікторію Краснову (ВК). ІЛ та ВК розповіли про те, як зміниться робота Асоціації найближчим часом та якими будуть її пріоритетні напрями розвитку.

ІЛ: До роботи в Асоціації я працювала у сфері міжнародної технічної допомоги, зокрема щодо реформи системи юстиції в Україні. Безпосередньо перед приєднанням до Асоціації я обіймала посаду заступниці керівника проєкту Європейського Союзу «Право-Justice», ще раніше працювала в судових проєктах Ради Європи. У мене також є досвід роботи в Міністерстві юстиції України (за напрямом координації виконання рішень Європейського суду з прав людини), американській неурядовій організації «Левітт інститут для міжнародного розвитку» в Україні та Руанді, також була своя невеличка приватна практика. Основним фактором, що вплинув на моє рішення приєднатися до команди АПУ, є великий потенціал організації. АПУ об’єднує різні правові професії, має осередки у всіх областях України та знаходиться на ринку вже 19 років. Саме тому АПУ є і повинна бути справжнім голосом правничої спільноти в Україні. Долучитися до формування цього голосу — великий виклик і велика честь для мене.

ВК: Так, ми дуже тішимося, що підсилили команду Секретаріату.

Передусім, ми розподілимо напрями діяльності. Плануємо, що Інна буде займатися вертикальними комунікаціями: спілкуванням з органами державної влади, міжнародними партнерами, а також сприяти формуванню експертної думки Асоціації щодо розвитку законодавства.

Моїми функціями будуть: розвиток членства, регіонального представництва, діяльність комітетів та інші операційні питання.

Але я хочу зауважити, що справжня синергія та успіх, на моє переконання, досягаються лише при командній роботі.

ІЛ: Вже зараз ми з колегами почнемо налагоджувати системну роботу щодо аналізу та участі в розробці проєктів нормативно-правових актів. Відповідальність за це завдання нестиме, передусім, Секретаріат, який забезпечуватиме початкову експертизу та повноцінну підтримку роботи комітетів. Завдяки синергії Секретаріату і комітетів ми сподіваємося сформувати єдину думку та єдиний голос Асоціації. Наступним кроком буде широке інформування національних і міжнародних партнерів про висновки Асоціації щодо тих чи інших питань. Таке інформування ми плануємо робити шляхом підготовки щомісячних ньюзлетерів і точкової комунікації з найважливіших питань.

ВК: Наразі в Асоціації розпочалися вибори в комітети. Першими будуть обрані голови, наступним етапом стануть вибори складів рад комітетів, і цей етап розпочнеться у січні 2022 року. До речі, одним із ключових напрямів буде забезпечення клієнтоорієнтованості Секретаріату щодо забезпечення роботи оновлених керівних складів комітетів.

Ми розуміємо, що робота комітетів є основою діяльності Асоціації, майданчиком для професійної комунікації та законотворчої роботи, тож будемо приділяти багато часу, щоб робота керівних складів комітетів була максимально зручною, комфортною та ефективною.

ІЛ: Моє і наше спільне переконання полягає в тому, що Асоціація мусить мати експертну думку щодо всіх важливих процесів, які відбуваються у державі. Для цього ми повинні виробити проактивний підхід до аналізу проєктів законів у сфері юстиції та сферах, що охоплюються експертизою комітетів АПУ, посилити комунікацію з урядом, парламентом та іншими національними партнерами, брати активну участь у відповідних робочих групах, побудувати системну комунікацію зі ЗМІ та міжнародною спільнотою. Саме з цією метою ми силами Секретаріату будемо готувати щомісячні огляди з інформацією щодо законопроєктної роботи та заходів АПУ і розповсюджувати їх серед національних та міжнародних партнерів.

ВК: Звісно, Асоціація буде рухатись у напрямі розвитку роботи в регіонах, наша мета — наповнити членство новими перевагами та бути корисними ширшому колу правників зі всієї України.

ІЛ: Що стосується міжнародної співпраці, Асоціація вже є впізнаваною серед європейських інституцій. Найближчим часом ми прагнемо посилити співпрацю з ними та ширшим колом партнерів. Як свідчить практика, позиція АПУ є професійною, нейтральною, справедливою, і міжнародній спільноті буде цікаво її почути. Як не крути, саме національна юридична спільнота повинна бути драйвером змін і розвитку в країні.

ВК: На наше глибоке переконання, Асоціація має бути корисною не лише для правників, але й для бізнесу, держави та суспільства.

ІЛ: У нас вже є багато амбітних і прогресивних планів, що мотивують! Долучайтеся до роботи АПУ, адже #разомнашголосгучніший!

Приєднатися до заходів Асоціації правників України можна за посиланням.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?