Підтримка роботи комітетів, розвиток регіонів та інші перші кроки оновленого керівництва Секретаріату АПУ

КИЇВ — 26 жовтня 2021 року. Правління Асоціації правників України схвалило оновлену організаційну структуру Секретаріату АПУ. Серед інших змін, на посаду виконавчої директорки Асоціації правників України затверджено Інну Ліньову (ІЛ), а операційної директорки — Вікторію Краснову (ВК). ІЛ та ВК розповіли про те, як зміниться робота Асоціації найближчим часом та якими будуть її пріоритетні напрями розвитку.

ІЛ: До роботи в Асоціації я працювала у сфері міжнародної технічної допомоги, зокрема щодо реформи системи юстиції в Україні. Безпосередньо перед приєднанням до Асоціації я обіймала посаду заступниці керівника проєкту Європейського Союзу «Право-Justice», ще раніше працювала в судових проєктах Ради Європи. У мене також є досвід роботи в Міністерстві юстиції України (за напрямом координації виконання рішень Європейського суду з прав людини), американській неурядовій організації «Левітт інститут для міжнародного розвитку» в Україні та Руанді, також була своя невеличка приватна практика. Основним фактором, що вплинув на моє рішення приєднатися до команди АПУ, є великий потенціал організації. АПУ об’єднує різні правові професії, має осередки у всіх областях України та знаходиться на ринку вже 19 років. Саме тому АПУ є і повинна бути справжнім голосом правничої спільноти в Україні. Долучитися до формування цього голосу — великий виклик і велика честь для мене.

ВК: Так, ми дуже тішимося, що підсилили команду Секретаріату.

Передусім, ми розподілимо напрями діяльності. Плануємо, що Інна буде займатися вертикальними комунікаціями: спілкуванням з органами державної влади, міжнародними партнерами, а також сприяти формуванню експертної думки Асоціації щодо розвитку законодавства.

Моїми функціями будуть: розвиток членства, регіонального представництва, діяльність комітетів та інші операційні питання.

Але я хочу зауважити, що справжня синергія та успіх, на моє переконання, досягаються лише при командній роботі.

ІЛ: Вже зараз ми з колегами почнемо налагоджувати системну роботу щодо аналізу та участі в розробці проєктів нормативно-правових актів. Відповідальність за це завдання нестиме, передусім, Секретаріат, який забезпечуватиме початкову експертизу та повноцінну підтримку роботи комітетів. Завдяки синергії Секретаріату і комітетів ми сподіваємося сформувати єдину думку та єдиний голос Асоціації. Наступним кроком буде широке інформування національних і міжнародних партнерів про висновки Асоціації щодо тих чи інших питань. Таке інформування ми плануємо робити шляхом підготовки щомісячних ньюзлетерів і точкової комунікації з найважливіших питань.

ВК: Наразі в Асоціації розпочалися вибори в комітети. Першими будуть обрані голови, наступним етапом стануть вибори складів рад комітетів, і цей етап розпочнеться у січні 2022 року. До речі, одним із ключових напрямів буде забезпечення клієнтоорієнтованості Секретаріату щодо забезпечення роботи оновлених керівних складів комітетів.

Ми розуміємо, що робота комітетів є основою діяльності Асоціації, майданчиком для професійної комунікації та законотворчої роботи, тож будемо приділяти багато часу, щоб робота керівних складів комітетів була максимально зручною, комфортною та ефективною.

ІЛ: Моє і наше спільне переконання полягає в тому, що Асоціація мусить мати експертну думку щодо всіх важливих процесів, які відбуваються у державі. Для цього ми повинні виробити проактивний підхід до аналізу проєктів законів у сфері юстиції та сферах, що охоплюються експертизою комітетів АПУ, посилити комунікацію з урядом, парламентом та іншими національними партнерами, брати активну участь у відповідних робочих групах, побудувати системну комунікацію зі ЗМІ та міжнародною спільнотою. Саме з цією метою ми силами Секретаріату будемо готувати щомісячні огляди з інформацією щодо законопроєктної роботи та заходів АПУ і розповсюджувати їх серед національних та міжнародних партнерів.

ВК: Звісно, Асоціація буде рухатись у напрямі розвитку роботи в регіонах, наша мета — наповнити членство новими перевагами та бути корисними ширшому колу правників зі всієї України.

ІЛ: Що стосується міжнародної співпраці, Асоціація вже є впізнаваною серед європейських інституцій. Найближчим часом ми прагнемо посилити співпрацю з ними та ширшим колом партнерів. Як свідчить практика, позиція АПУ є професійною, нейтральною, справедливою, і міжнародній спільноті буде цікаво її почути. Як не крути, саме національна юридична спільнота повинна бути драйвером змін і розвитку в країні.

ВК: На наше глибоке переконання, Асоціація має бути корисною не лише для правників, але й для бізнесу, держави та суспільства.

ІЛ: У нас вже є багато амбітних і прогресивних планів, що мотивують! Долучайтеся до роботи АПУ, адже #разомнашголосгучніший!

Приєднатися до заходів Асоціації правників України можна за посиланням.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК