Презентація путівника «Львів юридичний»

ЛЬВІВ — 7 жовтня 2021 року. Відбулася презентація путівника «Львів юридичний», організована Відділенням АПУ у Львівській області спільно з Центром Дністрянського.

Серед доповідачів: Наталія Галецька, координаторка та ініціаторка проєкту «Львів юридичний», к.ю.н., викладачка Школи права УКУ, депутатка Львівської обласної ради, Іван Городиський, автор текстів, керуючий партнер Dexis Partners, адвокат, к.ю.н., Ігор Лильо, д.іст.н., екскурсовод, автор унікальних туристичних маршрутів, Ірина Андрусяк, кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри теорії та філософії права, конституційного та міжнародного права Інституту права, психології та інноваційної освіти, НУ «Львівська політехніка».

Презентацію розпочала Наталія Галецька, яка розповіла історію виникнення ідеї створення путівника «Львів юридичний» та етапи реалізації проєкту. Іван Городиський розглянув історичні дослідження, що були проведені, поділився деталями історії міста, в основі якого були задіяні тогочасні правники. «Для мене було відкриттям, що у Львові було створено союз адвокатів-евреїв, про яких, на жаль майже нічого не відомо. Мапа путівника «Львів юридичний» є основою, до якої багато імен мають додаватися”, — зауважив Іван Городиський.

Наступним виступив Ігор Лильо, який розповів, що у 1927 році у місті було стільки адвокатів, що вони були на кожному розі, як у наш час кав’ярень. Пан Ігор зазначив, що одна із найбільших проблем істориків була і є, що вони закриваються у своєму домі і не йдуть до людей. Щодо путівника доповідач висловився: «У цьому випадку ми маємо ситуацію, що не лише юристи мають змогу взяти цю мапу, пройти по ній, подивитися, що є, де знаходилися ті чи інші люди, та знайти для себе цікаві факти». Наприклад, Палац правосуддя, що знаходиться в одному із корпусів НУ «Львівська Політехніка», доповнила пані Наталія.

На завершення ІринаАндрусяк розповіла про історію дослідження, деталі реставрації тогочасного Палацу правосуддя, що знаходився у сучасних стінах НУ «Львівська Політехніка» по вул. Князя Романа,1-3, що також є локацією на мапі серед маршрутів путівника. При Палаці правосуддя була в’язниця, де утримували підсудних, зокрема Івана Франка у 1877 — 1878 рр.

У вас є цікава ідея заходу?