Асоціація правників України провела Міжнародну конференцію «Kyiv Arbitration Days 2021: мислити глобально!»

КИЇВ — 10 вересня 2021 року. Асоціація правників України провела Міжнародну конференцію «Kyiv Arbitration Days 2021: мислити глобально!».

Цього року «Kyiv Arbitration Days 2021: мислити глобально!» зібрала національних та міжнародних арбітражних фахівців в онлайн-форматі.

«Be bold!… but not reckless! — Будьте сміливими!...але не легковажними!»

Ірина Назарова, голова Комітету АПУ з альтернативних вирішень спорів, програмна координаторка конференції, керуюча партнерка ENGARDE, відкрила конференцію та висловила вдячність всім спікерам та Секретаріату Асоціації правників України за важливий внесок у проведення заходу.

Ірина Назарова привітала ключового спікера заходу – пана Філіпа Сендса, а також розповіла про його чималі досягнення та досвід в міжнародному трибуналі, арбітра в сфері природних ресурсів, екології, гендерних питаннях, у справах між державою та інвесторами.

Філіп Сендс,  професор права в Університетському коледжі Лондона та адвокат-практик в адвокатській палаті «Матрікс» (Великобританія) розповів про роль психології в міжнародному арбітражі та надав наступні поради:

  1. Адвокатам поставити себе на місце арбітра.На сьогодні сформувалася тенденція, що юридичні компанії розглядають арбітраж між державою та інвестором як дуже вигідну роботу.
  2. Перехресний допит: не передавати це молодим юристам. Тут дуже важлива побудова довіри.
  3. Юристи повинні ставити себе питання, які існують слабкі сторони справи та показувате самі їх. Це будує довіру арбітра.
  4. Брифінги: такі заходи непотрібні після засідань, це витрачання часу.
  5. Звіти за наслідками розгляду справи не повинні бути завеликими.
  6. Основна роль трибуналу – це повага до всіх сторін справи.
  7. Арбітри мають бути більш практичними, в той же час вони не працюють на когось.
  8. Підхід у справах держава-інвестор завжди має бути на користь громади, платників податків. Це не комерційне правосуддя.
  9. Прозорість процесу – один з ключових елементів функціонування правової системи.
  10. Основний обов’язок арбітра сьогодні – це підтримка вимог закону.

Наступну сесію  «Головний біль арбітра» модерував Олександр Мартиненко, партнер Kinstellar (Україна). Доповідачами сесії стали:

Д-р Боріс Касоловскі, співголова практики арбітражу Freshfields (Німеччина)

Д-р Маркус Шіфферл, партнер bpv Hügel (Австрія)

Луїза Баррінгтон, арбітриня, медіаторка, педагогиня, активістка (Канада)

Теми доповідей стосувалися питань низької якості представництва сторони,справедливого поводження з сторонами у процесі та питанню, хто повинен вирішувати справу - експерт чи арбітр.

Д-р Маркус Шіфферл висвітлив питання ролі психологічної науки щодо (не) надійності показань свідків. 

Десятиліття психологічної науки підкреслюють тендітну і податливу природу пам’яті свідків і легкість, з якою спогади можуть бути мимоволі зіпсовані.

На другій сесії «Роль психології в міжнаодному арбітражі», під модеруванням Шаі Уейд, партнера Stephenson Harwood LLP (Великобританія) обговорювалися теми показів свідків, мистецтво мирного врегулювання та ролі психології у достовірность показів свідків.

Доповідачіами сесії стали Юрій Пархоменко, партнер Foley Hoag (США, Вашингтон), Маркіян Мальський, партнер Arzinger (Україна), та Кімберлі Уейд, професорка психології Університету Уоріка (Великобританія).

Юрій Пархоменко, партнер Foley Hoag (США, Вашингтон), в своїй доповіді приділив увагу питанням важливих кроків в процесі, а саме: 

  • обрання свідка
  • підготовка заяви свідка
  • підготовка до безпосереднього обстеження

Маркіян Мальський визначив плюси та мінуси участі арбітра та виділив наступні переваги:

  • підвищення ефективності та гнучкості процесу врегулювання суперечок;
  • наявність остаточного обов’язкового рішення (у формі угоди про згоду), яке може бути визнане згідно з Нью-Йоркською конвенцією;
  • врегулювання забезпечить сторонам безпеку та передбачуваність;
  • значне скорочення судових витрат для сторін.

Серед ризиків він визначив такі ключові теми:

  • потенційна відчутна відсутність неупередженості;
  • можливі проблеми з конфіденційністю інформації, розкритої під час переговорів про врегулювання.

Професор Кім Уейд обговорив деякі з найактуальніших результатів досліджень для міжнародної арбітражної спільноти і практичні кроки, які можна зробити для підвищення доказової сили показань свідків.

50 років досліджень пам’яті свідків показали, що багато сторонніх факторів можуть зашкодити звіту пам’яті свідка.

Остання сесія була присвячена панельній дискусії «Нові підходи до експертних свідчень». Обговорення модерувала Д-р Сабіне Конрад, партнерка Morgan Lewis (Німеччина). Учасниками дискусії стали Бернард Ханотау, партнер Hanotiau & van den Berg (Бельгія, Брюссель), Д-р Мануел А. Абдала, старший керуючий директор Compass Lexecon (США, Вашингтон, округ Колумбія), Матіас Волькевіц, генеральний юрисконсульт компанії Wintershall Holding GmbH (Німеччина).

Д-р Сабіне Конрад, партнерка Morgan Lewis (Німеччина), зазначила, що до експертів трибуналу треба враховувати питання часу залучення в процесі розгляду, виявлення областей розбіжностей, конфіденційності проведення конференції після слухання.

Всі матеріали та презентації спікерів Kyiv Arbitration Days 2011- 2021 доступні за лінком.

Висловлюємо щиру подяку всім спікерам та партнерам заходу ENGARDE, Asters, «Ілляшев та Партнери», AGA Partners, AVELLUM, Kinstellar, Patrikios Pavlou & Associates LLC. Ваша участь та підтримка дуже важливі! 

Приєднатися до заходів Асоціації правників України можна за посиланням.

Запити на акредитацію для ЗМІ, експертні коментарі та інтерв’ю членів Асоціації надсилайте pr@uba.ua, координаторка з PR та міжнародного співробітництва Юлія Матвєєва.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?