«Кожен юрист має пройти цей шлях. Це данина нашої професії»: інтерв’ю з трійкою лідерів регіонів

КИЇВ — 30 червня 2021 року. В Асоціації правників України триває найгарячіший період обрання нового керівництва — Президента, Правління та керівників регіональних осередків. Цього разу до складу Правління Асоціації балотуються одразу троє очільників відділень, тож ми вирішили поспілкуватися з ними та з перших уст дізнатися про те, як виглядає шлях лідерської реалізації в межах АПУ, чи задоволені вони результатами діяльності на посадах голів і що саме планують втілювати в межах Правління.

Респондентами стали Іван Городиський (І.Г.), Голова Відділення АПУ у Львівській області, Кирило Кролевецький (К.К.), Голова Відділення АПУ в Харківській області, та Світлана Сергєєва (С.С.), Голова Відділення АПУ в Одеській області.

«В історії є багато прикладів, коли найуспішніші представники юридичної професії, яких ми вважаємо взірцями, стали такими через досвід саме в суспільній сфері. І АПУ дає таку можливість — тут ти можеш реалізувати все, якщо маєш візію та бажання» 

«Саме ви можете зробити свій регіон ще сильнішим, цікавішим. Не бійтеся реалізації — немає нічого неможливого, адже разом наш голос гучніший!» 

— Як ви можете підсумувати успіхи відділень за періоди ваших каденцій?

КК.: Ключовий успіх — наявність пулу партнерів Відділення, однодумці, які постійно підтримують його та пропонують якісні стратегічні рішення. Крім того, ключовою новацією я б назвав успішну активізацію діяльності напряму GR — у нашому Відділенні була започаткована посада GR-координатора. 

Також за ініціативи одного з колег Ради була запущена прозора «Система показників», звітності щодо активностей, що постійно доступна до моніторингу для членів Ради Відділення. 

Ну, і постійні масштабні заходи, наприклад, 25 червня у Харкові відбувся перший регіональний Форум з податкового права.

ІГ.: Буду відвертий: не скажу, що задоволений результатами. Вважаю, що багато із запланованого не вдалося реалізувати через непередбачувані обставини типу пандемії та локдаунів. Окремі проєкти, найімовірніше, ще чекатимуть свого часу.

Карантинні заходи сильно вплинули на діяльність, зокрема, стало набагато складніше проводити події на регіональному рівні. Zoom не потребує прив’язки до певного регіону, і заходи від Києва (де найцікавіші спікери з найактуальнішими тематиками) мали надзвичайно широке охоплення. Тоді як у Львові було дуже важко знайти доповідачів і теми, що точно так зацікавили б учасників. Нам вдавалося це зробити, але від початку 2021 року вже було відчутно, що спільнота втомилася від онлайну та ще не готова до офлайну.  

Проте ми втілили низку якісних онлайн-проєктів, серед яких — серія вебінарів за участі топ-спікерів, кримінально-правовий форум.

СС.: Рік тому ми справді всі опинилися перед викликом, коли звична комунікація унеможливилась. Та Відділення АПУ в Одеській області швидко переорієнтувалося в онлайн-формат, завдяки якому ми навіть змогли вивести міжрегіональну співпрацю на новий рівень, консолідувати осередки. Так реалізувався один із пріоритетів моєї діяльності. 

Крім того, коли я балотувалася на посаду Голови, я хотіла, щоб Відділення досягло нових масштабів для кожного його окремого члена. Щоб він отримав усе необхідне у власному регіоні. Нам вдалося це реалізувати — ми започаткували Жіночий клуб, Клуб партнерів юркомпаній Одеського регіону.

Так взаємодія юристів переплелася в професійно-особистісну інтеграцію. 

— Наразі ви балотуєтеся до складу Правління 2021 — 2023 рр. Які плани, якщо двома словами?

КК.: Я балотуюся від регіональних відділень, відтак і плани обумовлені здебільшого регіональною проблематикою. Серед планів три ключових пункти:

Перший. Посилення позиціювання АПУ як організації, яка об’єднує лідерів усіх юридичних професій, є потужним експертно-правовим центром національного масштабу.

Другий. Подальший розвиток GR напряму в межах відділень з фокусом на:

— підготовку публічних позицій з регіонального порядку денного та розвиток каналів донесення таких позицій;

— посилення каналів комунікацій між регіональними спільнотами та представниками АПУ в громадських радах, а також з комітетами АПУ.

Третій. Пошук та впровадження ефективних шляхів розвитку регіональних відділень та нарощування їх фінансової автономності.

— Світлано, що скажете щодо подальшої діяльності АПУ ви?

СС.: Ключове, звісно — розвиток регіональних відділень та взаємодії між ними. Серед іншого можу виокремити розвиток лідерства, посилення взаємодії між комітетами та осередками, представниками різних юрпрофесій. Також я планую зосередитися на вдосконаленні системи цінностей для членів АПУ, посиленні міжнародної співпраці, експертності АПУ та її авторитету.

— Іване, які плани у вас?

ІГ.: Розвивати вже наявні напрацювання. За останні роки Правління АПУ зайняла активну позицію в процесі реформування правничої освіти. Тут об’єктивною необхідністю є продовження зростання ролі АПУ. Вона пов’язана, зокрема, з постійною увагою АПУ до виховання нового покоління правників та високою активністю Ліги студентів.

Також серед пріоритетів: підвищення ролі АПУ в суспільному житті та посилення міжнародної співпраці.

— Наразі триває процедура висунення до рад відділень та на посади голів. На вашу думку, чому варто балотуватися? Що мотивувало особисто вас?

«Один в полі не воїн!» 

КК.: Балотуватися варто хоча б тому, що це можливість реалізувати власний потенціал у громадській діяльності та стати важливою частиною потужної спільноти. Спільноти, яка впливає на процеси та допомагає в професійному розвитку практикуючих юристів.

СС.: По-перше, я зауважу, що громадська діяльність потребує часу. Якщо юрист готовий його виділити, якщо має ідеї та ініціативи, які неможливо реалізувати наодинці («Один в полі не воїн!») — саме на майданчику регіонального відділення він зможе це зробити.  

Ця діяльність сприятиме підвищенню впізнаваності правника та навіть формуванню його персонального бренду. 

Мене мотивувало бажання розвивати свій регіон — саме воно 7 років тому підштовхнуло до об’єднання з колегами. Так, до речі, був створений найбільший в Одесі, уже традиційний, Південноукраїнський форум, а згодом — Комітет АПУ з медіації. 

Загалом, АПУ — ідеальна платформа для самореалізації правника, всіх векторів його потенціалу. 

ІГ.: Я, мабуть, підкреслю, що мною керували не амбіції, а певний внутрішній стимул. У 2019 році я повернувся до активного суспільного життя, на цьому етапі — в ролі Голови Відділення. Чому це потрібно? Я вважаю, що (особливо юристи) мають постійно приділяти увагу розвитку спільноти. Не лише правничої, а в широкому сенсі. Робота в АПУ на керівних посадах, участь в оргкомітетах — теж свого роду служіння, що сприяє розвитку суспільства. 

Кожен юрист, який дивиться трохи далі за свій щомісячний дохід, має пройти це шлях. Це данина нашої професії.

В історії є багато прикладів, коли найуспішніші представники юридичної професії, яких ми вважаємо взірцями, стали такими через досвід саме в суспільній сфері. І АПУ дає таку можливість — тут ти можеш реалізувати все, якщо маєш візію та бажання. 

— Ваша настанова для наступної каденції лідерів відділення?

КК.: Перш за все, потрібно завжди ставити амбіційні цілі — не боятися цього та шукати шляхи якісного їх досягнення. І бути впевненим, що якщо ідея цікава та вагома, то в будь-якому разі віднайде підтримку: і серед колег у Відділенні, і в Правлінні, і в Секретаріаті.

ІГ.: «Грайте в довгу». Плоди своєї праці ви зможете побачити, можливо, не за рік і не за два. Але лише тоді вони будуть успішними, коли ви розраховуватимете їх на довгу перспективу. Ви сієте зерна, що дадуть багатий врожай із плином часу.

СС.: Я ж фіналізую прямим запрошенням — долучайтеся до діяльності та розвитку відділень, до команд висококваліфікованих фахівців різних галузей! Саме тут ви отримаєте безліч інструментів для реалізації будь-яких ідей — від найменших до глобальних. Саме ви можете зробити свій регіон ще сильнішим, цікавішим. Не бійтеся реалізації — немає нічого неможливого, адже разом наш голос гучніший!

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?