Комітет АПУ надав пропозиції для вдосконалення законопроєкту про запровадження діяльності Бюро економічної безпеки
КИЇВ — 13 квітня 2021 року. Комітет Асоціації правників України з податкового та митного права звернувся до Голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського із пропозиціями для вдосконалення податкового законодавства.
Відповідні пропозиції стосуються законопроєкту №3959-1 «Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України». Нагадаємо, що 28 січня ВРУ прийняла Закон про БЕБ, а вже 22 березня він був підписаний Президентом України.
У свою чергу, законопроєкт №3959-1 покликаний привести у відповідність до вимог чинного законодавства норми ККУ, що дозволить БЕБ належно виконувати свої повноваження. Правники Комітету детально проаналізували документ і наголосили на необхідності його суттєвого доопрацювання.
Вони підкреслили, що такі зміни повинні відповідати інтересам учасників податкових відносин і мінімізувати будь-який тиск на них із боку держави.
Зокрема, мова йде про:
Запропоновані зміни до статті 212 ККУ
Правники звернули увагу, на низку потенційних новацій і підкреслили, що наразі відповідальність, визначена статтею є достатньо суворою для платників податків, а її посилення не є доцільним:
«Відповідальність у вигляді арешту, обмеження або позбавлення волі буде надмірною та виступить, на нашу думку, каталізатором посилення тиску на платників податків».
Введення відповідальності за шахрайство з податком на додану вартість
На думку експертів Комітету АПУ, межі притягнення до кримінальної відповідальності за частинами 3-5 статті 2222 не повинні бути нижчими за межі притягнення до відповідальності за ст. 212 ККУ:
«Звертаємо увагу на тому, що відповідальність за зазначеними частинами статті має бути м’якшою. А частина 3 статті не передбачати такої великої дискреції у виборі покарання», — йдеться в тексті звернення.
Детальніше ознайомитися з пропозиціями Комітету АПУ можна за посиланням.
Вступити до АПУ. Telegram-канал. YouTube-канал.
Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.