У Києві відбулося позачергове засідання Правничої Асамблеї АПУ: підсумки діяльності, зміни до Статуту

КИЇВ — 24 березня 2021 року. Відбулося позачергове засідання Правничої Асамблеї — найвищого колегіального органу Асоціації правників України. Предметом обговорення стали питання внесення змін до Статуту та затвердження проміжного звіту про діяльність Асоціації. Модерували захід Президент Асоціації Денис Бугай, т.в.о. виконавчої директорки Вікторія Краснова та заступниця виконавчої директорки зі зв’язків з органами влади Ольга Лопушанська.

Про підсумки діяльності АПУ

Розпочався захід із презентації проміжного звіту про діяльність АПУ за 2019-2021 рр. Денисом Бугаєм. Серед ключових досягнень: кількість законопроєктних ініціатив і звернень, посилення інформаційної діяльності, створення двох комітетів. Крім того, запроваджено два нові форуми та низку онлайн-проєктів (вебінари з суддями Верховного Суду, освітня платформа UBA Knowledge HUB). 

Презентуючи діяльність за цей період, Денис Бугай зазначив:

«Скажу відверто, останній рік став одним із найскладніших для АПУ. Та попри складнощі, викликані пандемією та відповідними карантинними обмеженнями, завдяки оптимізації та посиленій роботі Секретаріату, всі показники стабілізовані, створено значну кількість нових форматів, посилено регіональну політику».

Окремо зупинившись на питанні розвитку регіональної мережі АПУ, Денис нагадав, що першим кроком для підсилення діяльності відділень АПУ стало впровадження посад координаторів ключових регіонів: у Харкові, Одесі та Львові. Минулого року колектив Секретаріату доповнився GR-координатором Відділення АПУ в Харківській області — активувалась законопроєктна діяльність в регіонах. Крім того, створено нове регіональне Відділення — в Херсонській області.

Оновлення Статуту: посилення регіональної політики, розширення потенційних кандидатів на посаду Президента

Ключовим питанням порядку денного стало затвердження змін у Статуті Асоціації. Серед головних новацій: 

— Правління складатиметься з 8 представників від відділень (у Відділенні не більше 5 представників). Така формула гарантує присутність мінімум трьох представників регіонів у Правлінні АПУ. Передбачено і 8 посад для представників від секцій.

— Додатково впроваджується ще одна посада Віце-Президента, який буде обиратися на першому засіданні серед членів новообраного Правління (при цьому один Віце-Президент, як і раніше, обирається разом із Президентом). Мета зміни — посилення лідерства у спільноті АПУ.

— Контроль та затвердження результатів усіх виборів, що відбуваються в Асоціації, покладається на Виборчу комісію.

— Повноваження щодо обрання Правління та Президента залишаються за Правничою Асамблеєю.

— Розширено коло осіб, які можуть подавати свої кандидатури на посаду Президента. На сьогодні це виключно члени Правління, голови відділень та члени Ревізійної комісії. Пропонується надати право подаватися на посаду й: членам Виборчої комісій, головам комітетів або тим, що перебували на відповідних посадах протягом останніх чотирьох років. Крім того, пропонується «соціальний ліфт» — така норма значно розширить кількість кандидатів.

— Члени Правничої Асамблеї повинні проводити консультації з підрозділами (відділеннями, секціями), від яких вони були обрані до складу Асамблеї.

— Запроваджено онлайн-голосування за членів Правничої Асамблеї зі скороченням терміну процедури проведення виборів до керівних органів і періоду для підготовки засідання Асамблеї.

У вас є цікава ідея заходу?