B2B Jewelry: держава vs головна афера країни. Рахунок веде піраміда

КИЇВ — 05 лютого 2021 року. 8 лютого о 8:20 Печерський райсуд м.Києва має розглянути клопотання про арешт і передачу арештованого в межах провадження щодо B2B Jewelry майна до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Це перший крок, який відкриває можливість надалі розрахуватися з частиною ошуканих вкладників золотої піраміди. Тим часом адвокати отримують інформацію, що маркетингове обличчя B2B Jewelry Микола Гонта нібито відпочиває на екзотичних островах, поки тисячі ошуканих українців намагаються повернути свої кошти. Про ці та інші новини головної афери країни розповів головний юридичний герой справи Євген Грушовецьпартнер Ario Law Firm.

Спеціально для The Page.

— Через майже рік моїх «пригод» за лаштунками золотої піраміди B2B Jewelry та почасти безуспішних спроб активізувати розслідування щодо відповідальних за масштабну фінансову піраміду осіб, нарешті з’явилося світло у кінці тунелю. Незабаром Печерський районний суд Києва має розглянути ініційоване нашою командою питання про те, щоб майно, яке належить організаторам золотої оборудки та яке було арештовано у серпні 2020 року (а саме – декілька авто вартістю у сотні тисяч доларів)  передали до АРМА, як забезпечення цивільних позовів.

Коротко про мої пригоди в проєкті B2B Jewelry

Справа B2B Jewelry стала для мене своєрідним викликом. Коли рік тому я придбав «срібний» сертифікат на 1000 грн, аби зсередини промоніторити діяльність організації, що обіцяє надприбутки у понад 400% річних, я не міг передбачити, що ця справа стане таким «провалом» для усієї держави та громадян.

Поки українці несли туди, в прямому сенсі слова, мільйони гривень, літні люди віддавали останні накопичення зі своїх мізерних пенсій, організатори оборудки (за даними СБУ) придбали собі цілий острів з нерухомістю на Дніпрі, десятки елітних авто та за приблизними підрахунками змогли отримати близько 250 млн дол.

Водночас коли почали виходити численні журналістські розслідування, я також почав висвітлювати механізми роботи B2B Jewelry. Зокрема, пояснював, що придбання таких картонок-сертифікатів нічим не підкріплено юридично: немає ні фіскальних  чеків, ні банківських транзакцій, адже покупки у ювелірній мережі можливо зробити лише за готівкові кошти. Причому, валюта не має значення: чи то гривня, чи то долари або євро. Так само я намагався пояснити, що по факту й самої організації  B2B Jewelry не існує, що це десятки ФОПів, до яких у разі необхідності пред’явити претензії буде дуже складно.

Пізніше, коли піраміда почала «розвалюватися» і обіцяні за мій «срібний» сертифікат відсотки перестали надходити у спеціальний кабінет, це «розв’язало мені руки» подати відповідну заяву до поліції. Так я став одним з перших потерпілих у справі B2B Jewelry.

За свої експерименти я отримав від організаторів «золотої» схеми брудні pr-кампанії, націлені на дискредитацію моєї професійної репутації та навіть заяву до поліції про фейковий злочин, начебто також скоєний мною. Усі свої дії в рамках цієї справи я активно висвітлював у соцмережах та ЗМІ. Це призвело до того, що ми почали отримувати численні звернення від десятків постраждалих українців. До нас по допомогу зверталися люди з різних регіонів України: і ті, які втратили пару тисяч гривень,  і такі, чиї вклади у «золотий проєкт» нараховували мільйони. Одразу підкреслю задля унеможливлення будь-яких маніпуляцій: для нашої команди ця справа є Pro Bono-проектом. А отже вкладників, які віддали свої гроші на початку існування мережі B2B Jewelry, ми консультуємо на безоплатній основі.

Разом з тим, людям, які звертаються до нас сьогодні, у 2021 році, після численних та резонансних викриттів  фінансової піраміди у медіа, розпіарених слідчих дій правоохоронців, показових затримань організаторів золотого упроєкт, ми відмовляємов допомозі, навіть за винагороду. Можливо, прозвучить жорстко, але, вважаю, що відповідальність за існування та функціонування такої нахабної шахрайської схеми на очах в усієї країни лежить не тільки на контролюючих та правоохоронних органах, але й на тих українцях, які попри все вищенаведене, продовжують спонсорувати злочин, а саме – нести туди кошти.

Тим часом у B2B Jewelry…

Не буду говорити про те, що відомо усім із новин у ЗМІ, а саме — про минулорічні масштабні обшуки у мережі крамниць B2B Jewelry не тільки в Україні, але й в Казахстані, арешт майна, вручені підозри, затримання Миколи Гонти, його дружини, яка є головою благодійного фонду «Зимородок», що причетний до оборудок піраміди та головного бухгалтера мережі. Зупинюся на тому, що намагалася зробити особисто наша команда юристів, аби зрушити справу та притягнути відповідальних до покарання. Забігаючи на перед скажу, відверте небажання правоохоронних та судових органів шукати та відновлювати справедливість приголомшує. Отже..

Перше. Проаналізувавши судову практику відносно потерпілих в оборудках B2B Jewelry з регіонів, ми прийшли до висновків, що суди на місцях зовсім не зацікавлені розглядати подібні справи та, як правило, ухвалюють рішення про передачу  матеріалів таких проваджень на розгляд до Ладижинського міського суду Вінницької області — на малу батьківщину організаторів золотого проєкт. Своєю чергою, Ладижинський суд відмовляє у відшкодуванні коштів таким потерпілим. Більш-менш шанси на справедливість можна отримати у столичних судах.

Та ж ситуація і з роботою правоохоронних органів на місцях. Як ми бачимо, в регіонах  організаторам шахрайської схеми про підозру ніхто не повідомляв.

Друге. Ми поставили під сумнів кваліфікацію дій Миколи Гонти та його поплічників. Вважаємо, що він вчинив не 2-3 злочини, а більше. Зокрема, відомо, що фігурантам справи оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.2 ст. 222 (Шахрайство з фінансовими ресурсами), ч.3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу.

Провадження, яке відкрито за моєю заявою та заявами потерпілих, яких ми консультуємо, ґрунтується також на ч.4. статті 190 ККУ —  шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою. Санкція цієї статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Третє. Ми ініціювали ряд слідчих дій, у т.ч. і допит Миколи Гонти за участі потерпілих. Але допит не відбувся, адже за нашими даними головний фігурант справи на той час був дуже «зайнятий» — відпочивав із родиною на екзотичних островах.

Четверте. В інтересах наших підзахисних ми звернулися з клопотанням про вилучення арештованого майна з метою забезпечення цивільного позову і з подальшою передачею цього майна в Агентство з розшуку та менеджменту активів.  Коли це майно буде реалізовано, хоча б частина вкладників зможуть отримати відшкодування. Це чи не єдина позитивна новина для наших клієнтів. Розгляд має відбутися 8 лютого 2021 року в Печерському райсуді столиці.

Поразка держави & успіх Гонти та тих, хто за ним стоїть

Усе, що відбувається протягом останнього року — це історія успіху Миколи Гонти та людей, які за ним стоять. Слід розуміти, що Гонта в ланцюжку осіб, які відповідальні за B2B Jewelry — лише рекламне обличчя. Про те, хто є реальним бенефіціаром афери я розповім, як тільки отримаю необхідні докази.

Водночас це неабияка  поразка державних органів, які мали б регулювати діяльність B2B Jewelry. А це:  і Нацкомісія, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг, і Нацбанк, і податкова і правоохоронні органи — СБУ, Нацполіція, прокуратура. Так само це поразка й для всього суспільства, на очах в якого розвернулася та (!!!) успішно функціонує масштабна фінансова піраміда. Більшість це розуміє, та жоден учасник цього протиправного бізнесу досі не поніс реальну відповідальність.

Домашній арешт Миколи Гонти та його дружини (на мій погляд, неадекватний для злочинів у яких він підозрюється запобіжний захід) був змінений на особисте зобов`язання.

Після масштабних обшуків та медіа-викриттів, магазини мережі B2B Jewelry знову почали відкриватися в регіонах, а левова частка бізнесу перебралася в онлайн, де активно залучає нових жертв.

Що далі? Питання скоріш риторичне. Адже, коли за відвертий кримінальний злочин ніхто не несе покарання, то ймовірність, що подібних злочинів буде ставати більше, зростає. І поки час невпинно спливає, шанси на отримання компенсації жертвами таких злочинів розвіюються.

 

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК