Кава — нове знайомство. Золоті правила нетворкінгу
КИЇВ — 30 грудня 2020 року. Цей матеріал — справжній скарб для тих, хто воліє якісно будувати взаємовідносини та налагоджувати корисні контакти. Ключові поради для швидких та ефективних знайомств, правила встановлення ділових зв'язків і навіть бонус — підбірку корисних книг для вдосконалення власних навичок надала Катерина Пищик, керівниця напряму Conference House Асоціації правників України. Спеціально для «Новое Время. Бизнес».
— Америку не відкрию, стверджуючи, що однією з головних цілей відвідування форумів і конференцій є побудова ділових контактів. Це доводить і дослідження International Association of Exhibitions and Events, за результатами якого 76% учасників йдуть на івенти саме заради нетворкінгу.
Всі ми про нього неодноразово чули, більшість практикувала, а деякі й далі думають, що «це не для мене».
Для початку. «Нетворкінг» — що за звір і з чим його їдять?
Якщо коротко — це процес встановлення ділових контактів для побудови довгострокових взаємовигідних відносин. Здавалося б, все просто, йди й знайомся. Та все ж, варто опанувати декілька навичок.
Вони тут: 7 практичних порад, як заводити корисні знайомства швидше та ефективніше:
1. Практикуйте introduction
Згадайте як часто, прокручуючи в голові ситуацію, ви думали про те, що можна було вчинити та сказати інакше. Те саме стосується й першого враження. Підготуйте розповідь про себе на всі випадки життя. Прокручуйте її в голові під час занять в залі чи ранкової пробіжки, репетируйте перед дзеркалом або розкажіть про себе чоловіку/дружині. Пам’ятайте, ви маєте лише кілька хвилин для того, щоб зацікавити співрозмовника.
2. Кава = знайомство
Приходьте на захід раніше. Зазвичай у програмі передбачена вітальна кава — це чудова нагода розпочати ранок із приємної розмови.
3. Будьте помітними
Часто серед учасників ви можете зустріти вже знайомих вам людей — попросіть відрекомендувати вас їх колегам. Не стійте осторонь. Запропонуйте своє товариство тому, хто залишився з кавою наодинці.
4. Не будьте занудами
Виявляйте зацікавлення співрозмовником. Іноді між рядків можна дізнатися про інтереси та захоплення людини і продовжити розмову в цьому напрямі. Всі ми підсвідомо більше довіряємо тим, з ким маємо спільні вподобання.
5. Тримайте свій смартфон під рукою
Візитівки відходять в минуле. Після знайомства краще одразу додавати людину в соцмережах. Щоби вас могли легко ідентифікувати та згадати, напишіть коротке повідомлення: хто ви та де познайомились (можете ще й спільне селфі додати). Рекомендуємо заздалегідь підготувати короткий шаблон такого повідомлення, щоб потім швидко коригувати його, за потреби.
6. Визначте пріоритети
Ідеально, якщо ще перед заходом ви ознайомитеся зі списком учасників і ідентифікуєте «об’єкти потенційного знайомства». Такий перелік завжди є в організаторів — напишіть їм або зверніться особисто до заходу.
7. Доводьте почате до кінця
Як я вже казала, важливо нагадати про себе після знайомства. Крім того, якщо ви все ж не встигли поспілкуватися з усіма зі свого чек-листа — рекомендуємо переглянути фотоальбом, який організатори часто публікують після заходу в Fаcebook. Знайшовши на фото потрібну людину, ви матимете додаткову нагоду написати, згадавши, що ви також були присутні на цьому заході.
Нетворкінг у смартфоні
Онлайн-нетворкінг взагалі штука позитивна, особливо в умовах постійної зайнятості та безупинного бігу. Хвала соцмережам, які зробили можливим неможливе. Тепер потрібну людину можна знайти за лічені хвилини. Та й вірогідність, що ваше повідомлення прочитають доволі висока, навіть якщо мова йде про доволі статусну особистість.
Проте варто керуватися певними правилами встановлення ділових зв’язків:
1. Наведіть лад на своїй сторінці
Коли пишете з особистої сторінки в соцмережах, перш за все потрібно критично оцінити, яке враження вона справляє на людину по той бік екрану. Акаунт з «лівим» нікнеймом або без фото одразу потрапляє в лист очікування. Ваша сторінка = ваша особистість, професійний досвід і хобі. Погодьтеся, ділове листування на фоні ваших постійних публікацій про, наприклад, нерозділене кохання, виглядатиме дивно.
2. Будьте комунікабельними
Якщо ваше спілкування починається з додавання в друзі — одразу напишіть про себе, поясніть, чому вам цікавий контакт. Можливо ви вже перетиналися на офлайн-заходах або просто побачили цікаві коментарі на сторінці друга. Покажіть, що ваш вибір свідомий!
3. Станьте впізнаваними
Добре, якщо вдалося налагодити контакти, але як зробити, щоб шукали вас? Станьте цікавими для своєї цільової аудиторії, будьте помітними в мережі. Залишивши грамотні коментарі під публікаціями лідерів думок чи в цільових групах ви суттєво підвищуєте свої шанси на впізнаваність.
Хочете опанувати більше навичок вдалого нетворкінгу? Рекомендую до вашої уваги ТОП книг про налагодження ділових контактів:
Кейт Феррацці «Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств»
Ставитися до знайомств як до соціального капіталу, який поліпшить ваше життя, і найголовніше — будувати стосунки щирі та відверті, не боятися дати більше, ніж можеш отримати, — це перше правило нетворкінгу. Кейт Феррацці навчить спілкуватися, а спілкування — перетворити на успіх.
Карен Вікрі «Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації»
Багато цінних порад і рекомендацій, з урахуванням особливостей характеру інтровертів. А повчальні приклади з багаторічного досвіду автора роблять книгу справді захопливим читанням,
Дарсі Різак «Зв'язки вирішують все»
Ця бізнес-казка розкриває всі секрети позитивного нетворкінгу, який працює за принципом «ви мені, я — вам». Автор вважає, що головне — щиро та відкрито спілкуватися з людьми, вибудовуючи мережу корисних контактів. Книга допомагає побачити нетворкінг з іншого боку. Наприклад, слабкі зв'язки тут показані важливішими за сильні. Тобто випадковий попутник здатний більше вплинути на вашу долю, ніж рідна сестра чи батько.
Берт Андерсон «Правильні знайомства. Нетворкінг без секретів»
Книга для тих, хто тільки починає осягати мистецтво нетворкінгу. З її допомогою ви дізнаєтеся, де та як заводити знайомства, як правильно спілкуватися онлайн. Досвідченим практикам вона стане коротким посібником основних постулатів — шпаргалкою, яку зручно завжди тримати під рукою.
Томмі Сполдінг «Зв'язки не головне. Головне — їх якість»
Ця книга навчить вас знайомитися з тими, хто вам дійсно потрібен і заводити справді ефективні зв'язки. Максимум користі, об'єктивності та реально слушних порад. Щирість оповідань автора та автобіографічність в деяких моментах варті окремої уваги.