Президент Асоціації правників України вважає, що компромісний варіант нового Закону України «Про адвокатуру» має бути підготовлений на основі законопроекту Сергія Власенка та Ірини Бережної
КИЇВ – 11 березня 2010 року. Президент Асоціації правників України (АПУ) Сергій Коннов вважає, що компромісний варіант нового Закону України «Про адвокатуру» має бути підготовлений на основі законопроекту, поданого до Верховної Ради України народними депутатами України Сергієм Власенком та Іриною Бережною.
Про це Сергій Коннов заявив за наслідками обговорення подальших кроків у реформуванні адвокатури, яке відбулося 9 березня 2010 року в рамках круглого столу «Законопроекти про адвокатуру: поточна ситуація та можливі рішення» за участі народного депутата Юрія Мірошниченка (автора одного з наявних законопроектів), представників Спілки адвокатів України та Асоціації адвокатів України, європейських експертів, адвокатів та представників засобів масової інформації.
Народний депутат України Юрій Мірошниченко запропонував відновити роботу робочої групи з реформи адвокатури за участі громадських організацій та знайти шляхи для розробки єдиного законопроекту.
Цю пропозицію було підтримано учасниками круглого столу, однак Сергій Коннов висловив заперечення проти того, щоб робочою групою керувала Вища кваліфікаційна комісія адвокатури, адже цей орган та його голова, по-перше, останнім часом зарекомендували себе як «жандарми адвокатури», а, по-друге, ВККА має виконувати свої прямі обов’язки та не відволікатися на реформу адвокатури, на яку вона не має ні часу, ні повноважень.
Крім того, Президент Асоціації правників України вважає, що робоча група повинна взяти за основу найбільш вдалий законопроект, а саме проект, поданий народними депутатами Власенком та Бережною, який пропонує прагматичний підхід до вирішення багатьох важливих питань адвокатської діяльності.
На думку Сергія Коннова, щоб швидше просунутися уперед, поза законопроектом можна тимчасово залишити ті питання, на які правничі громадські організації мають діаметрально протилежні погляди. Насамперед, це питання уніфікації правничої професії, використання господарських товариств як однієї з організаційно-правових форм адвокатської діяльності та побудова адвокатського самоврядування, до яких доцільно повернутися на другому етапі реформи адвокатури. «Зараз адвокатська спільнота має консолідуватися для вирішення більш насущних питань, таких як, наприклад, посилення гарантій адвокатської діяльності», – зазначає Сергій Коннов.
Відповідні пропозиції Президента Асоціації правників України були надіслані суб’єктам законодавчої ініціативи для визначення можливості їх подання до Верховної Ради України.