Члени Комітету з питань ЗМІ просять Верховну Раду України в першочерговому порядку розглянути законопроект № 4646 від 11 червня 2009 року

КИЇВ - 10 березня 2010 року. Відбулося засідання Комітету з питань ЗМІ Асоціації правників України у співпраці з Індустріальним телевізійним комітетом і Асоціацією кінопродюсерів України.

У заході взяли участь голова Комітету з питань ЗМІ АПУ, старший юрисконсульт ТОВ «ТРК« Студія «1 +1» Ірина Стройко, голова Митного комітету Європейської Бізнес Асоціації, партнер ЮФ "Magisters" Володимир Діденко, голова Комітету з митних питань Американської торговельної палати, Старший менеджер Податкового департаменту "PricewaterhouseCoopers" Ігор Даньков, Виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету Катерина Котенко, Віце-президент Асоціації кінопродюсерів України Дмитро Колесников, голова Громадської ради при Київській центральній спеціалізованій митниці Валерій Сировацькій, голова Асоціації митних брокерів України Микола Мироненко, юристи та митні брокери провідних телеканалів України, кінодистриб'юторів та продакшн студій, а також представники громадських організацій. На порядок денний засідання були винесені проблемні питання тимчасового ввезення носіїв звуку та зображення із записом фільмів та інших програмних продуктів на митну територію України, включення роялті в митну вартість таких носіїв, а також особливості проведення митними органами пост-аудитів. Володимир Діденко у своєму виступі акцентував увагу присутніх на митній практиці Європейського Союзу з питання включення роялті в митну вартість носіїв звуку та зображення із записом фільмів і іншого контенту, а також правила ГАТТ / СОТ (останні є невід'ємною частиною законодавства України). За словами пана Діденка, оскільки з травня 2008 року Україна є повноправним членом СОТ, необхідно забезпечити повне і неухильне виконання норм і принципів Угоди про застосування статті VII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року.

Відповідно до Угоди, суми платежів за право відтворення імпортованих товарів не повинні включатися до митної вартості таких товарів, при цьому, згідно з міжнародною практикою (зокрема, Європейського Союзу), для митних цілей термін «відтворення» тлумачиться широко і включає в себе право на публічний показ творів у кінотеатрах і їх публічне сповіщення по каналах мовлення.

Ігор Даньков детально зупинився на питанні проведення пост-аудитів митними органами України, підкресливши його недостатню врегульованість в законодавстві України. На думку пана Данькова, процедура проведення митних пост-аудитів повинна бути встановлена виключно на рівні закону (а не підзаконних актів), а на їх здійснення повинно поширюватися дія Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Ігор Даньков також не залишив без уваги питання тимчасового ввезення носіїв звуку та зображення із записом фільмів та інших програмних продуктів на митну територію України, відзначивши, що, на його погляд, ввезення носіїв, що проводиться телекомпаніями та кінодистриб’юторами, підпадає під дію статті 206 Митного кодексу України, Додатку В.3. та Додатку В.5. до Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990).

Його позицію повністю підтримала Голова Комітету з питань ЗМІ АПУ Ірина Стройко, додавши, що з метою уточнення термінів та встановлення єдиного тлумачення положень Конвенції народні депутати Герман А.Н., Катеринчук М.Д., Кондратюк Є.К. і Геращенко І.В. ініціювали внесення до Верховної Ради проекту Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку з приєднанням України до Конвенції про тимчасове ввезення», який був зареєстрований 11 червня 2009 під № 4646. Ірина Стройко звернулася до всіх присутніх з проханням направити звернення до спікера Парламенту В.М. Литвина та Голові Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Герман А.Н. з проханням прискорити розгляд законопроекту № 4646. Дане питання стає особливо актуальним у світлі вступу в силу для України 1 грудня 2009 року Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво, яка встановлює зобов'язання країни-учасниці надати дозвіл суб'єктам кінематографії на тимчасовий ввіз і вивіз обладнання, необхідного для виробництва і розповсюдження кінематографічних творів.

На сьогодні, за словами віце-президента Асоціації кінопродюсерів України Дмитра Колесникова, з проблемою тимчасового ввезення гостро стикаються не тільки телекомпанії і кінодистриб'ютои, але й виробники національних фільмів та продюсери фільмів, створених спільно з зарубіжними партнерами. Дмитро Колесников, Катерина Котенко, представники телеканалів, кінопродакшнів і кінодистриб'юторів, інші учасники засідання підтримали звернення до спікера і голови профільного комітету з проханням посприяти найшвидшому прийняттю законопроекта № 4646.

Присутні на засіданні позитивно відреагували на пропозицію голови Громадської ради при Київській центральній спеціалізованій митниці Валерія Сировацького та голови Асоціації митних брокерів України Миколи Мироненка про проведення зустрічі з начальником Київської спеціалізованої митниці та керівництвом Державної митної служби України.

У вас є цікава ідея заходу?