Асоціація правників України направила звернення Президентові України
КИЇВ – 1 березня 2010 року. Президент Асоціації правників України (АПУ) Сергій Коннов звернувся від імені Асоціації до новообраного Президента України Віктора Януковича з проханням якнайскоріше вжити заходів щодо вирішення цілої низки наболілих проблем правничого життя країни.
У своєму зверненні Президент АПУ окреслив основні проблеми, які мають бути вирішені найближчим часом.
На думку Сергія Коннова, термінового розгляду вимагає питання вдосконалення порядку організації діяльності кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури в Україні. Так, адже відсутність демократичного порядку формування кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури негативно впливає на розвиток та незалежність адвокатури, на здатність цього інституту виконувати конституційні завдання із захисту прав, свобод та інтересів громадян України.
Вирішити це питання пропонується шляхом внесення змін та доповнень до Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, яке затверджується Президентом України.
«Інше питання адвокатури стосується неконституційного, на нашу думку, положення Закону України «Про адвокатуру», яке надає Спілці адвокатів України право обирати своїх представників до складу Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України та до складу регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури (КДКА). Вважаємо, що жодна громадська організація не може мати виключного права на формування частини складу ВККА та КДКА», йдеться у зверненні Асоцації правників України.
Також у зверненні Асоціації наголошується на необхідності термінового відновлення роботи та скликання засідання Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права.
Національна комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Президентові України, утвореним з метою сприяння досягненню Україною відповідності Копенгагенським критеріям 1993 року щодо набуття членства в Європейському Союзі в частині забезпечення стабільності та ефективності функціонування відповідних інститутів, які гарантують демократію, верховенство права, додержання прав людини і захист, виконанню відповідних положень Плану дій «Україна – Європейський Союз».
На сьогодні питання призначення на адміністративні посади в судах не має законодавчого регулювання, що має негативні наслідки для функціонування судової системи. Саме тому Асоціацією правників України був розроблений законопроект, покликаний врегулювати порядок призначення на адміністративні посади в судах, який пропонується внести на розгляд Верховної Ради України як невідкладний.
Окрім того, Асоціація правників України звернулася до Президента України з проханням внести на розгляд Верховної Ради України як невідкладний проект Закону України «Про внесення змін до статті 124 Конституції України», схвалений на восьмому пленарному засіданні Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права 11 липня 2006 року.
Адже, як ідеться у Пояснювальній записці до згаданого проекту Закону України, участь нашої держави у Римському Статуті означатиме, що Україна приєднується до спільноти держав, які визнають необхідність існування постійного Міжнародного кримінального суду як важливого засобу боротьби з безкарністю та забезпечення дотримання гуманітарного права і основоположних прав людини.