Купівля акцій іноземних компаній: все, що варто знати

КИЇВ — 31 серпня 2020 року. За ініціативи Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, спільно з Відділенням АПУ в Одеській області відбулося онлайн-обговорення процедур на ринку акцій. Без огляду на кризові явища, високотехнологічний сектор демонструє перманентне зростання. Та все ж, чи варто купувати акції компаній або інвестувати в цей напрям взагалі? Модератор заходу  Максим Саєвський, адвокат, партнер  Digilaw, переконаний, що варто. А відтак, про які нюанси треба знати?

Про реальний кейс успіху

В липні минулого року в Україні з’явилася можливість «розбагатіти на «яблуках» — українці отримали змогу купувати акції Apple. Більше про це розповів директор і співвласник ТОВ «БТС БРОКЕР», завдяки якому ця подія відбулася  Роман Осипов.

Першочергова ідея полягала в залученні інвесторів завдяки створенню в Україні цікавих інструментів і якісному формуванню української біржі. Свій вибір, а саме,  компанію Apple, спікер пояснює просто  через незначний бюджет фахівці потребували відшукати сильний, впізнаваний бренд, який чудово «саморекламується».

При цьому, він розповів, що наразі акції іноземних компаній допускаються в Україну на підставі: 1. рішення НКЦПФР №871 «Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України» (від 2017 року) та 2. «Правил центрального депозитарію», до яких було впроваджено спрощення допуску іноземних цінних паперів на український фондовий ринок.

До кінця 2017 року ж «інвестиційну еволюцію» сильно гальмувала доволі складна процедура отримання на торгівлю цінними паперами.

Врешті, поява іноземних акцій уможливлює запуск нових інвест-напрямків на українському ринку: інститутів спільного інвестування (ІСІ), індексні фонди (ETF) чи інвестиційні портфелі, що будуть відповідати індексам фондових бірж США.

Про процедуру купівлі акцій іноземних компаній

Звісно, на прикладі Apple! Для того, щоб стати власником акцій гіганта, потрібно втілити 4 простих кроки:

1. Верифікація. Тобто, ідентифікація особи, відкриття рахунку в цінних паперах і укладання брокерського договору.

2. Перерахування коштів для депонування біржі.

3. Надання заявки на придбання.

4. Власне, придбання акцій і отримання виписки з рахунку в цінних паперах.

Акції Apple& Україна  в чому перевага?

Українець напряму може стати володільцем акцій, самостійно обравши зручну депозитарну установу, як серед брокерів, так і серед банків. При цьому, ризику втрати активів у разі банкрутства брокера чи установи практично не існує, як і обмежень на максимальну суму інвестиції або труднощів при подачі податкової декларації.

Підписуйтеся на наші сторінки у мережах FacebookYoutubeInstagramLinkedIn, а також Телеграм-канал АПУ та слідкуйте за оновленнями на нашому сайті. Всі записи вебінарів від АПУ можна переглянути за посиланням. Про всі оновлення ми повідомляємо в режимі реального часу.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК