Успіх, підтримка, єднання: три стовпи менторської програми від Комітету АПУ

КИЇВ — 23 липня 2020 року. З першим днем травня в Україні стартувала річна менторська програма, ініціатором якої став Комітет АПУ з міжнародного права. Відтоді найкращі фахівці співпрацюють зі студентами та правниками-початківцями для спільного створення нової генерації профспільноти.

Напередодні нового етапу ініціативи відбувся несподіваний сюрприз для її потенційних учасників — прийом заявок було продовжено до 31 липня. Ми вирішили дізнатися все про місію, історію створення та головні нюанси проєкту, аби правники встигли долучитися до нього без жодних перешкод. Допомогли розібратися з цим троє ініціаторок проєкту: Анна Буквич (А.Б.), Голова Комітету АПУ з міжнародного права, Ольга Кучмієнко (О.К.), її заступниця, адвокатка, к.ю.н., юристка Bombardier Transportation Sweden AB, та Оксана Варакіна (О.В.), радниця EQUITY Law Firm.

Про програму трьома словами

А.Б.: 1 успіх. Відповідно до відомої формули, саме оточення становить 50% вашого успіху. Інші складові — це знання + досвід (10%) та образ мислення (40%). Ми працюватимемо над усіма водночас через особисте спілкування з досвідченими менторами та іншими успішними професіоналами на юрринку. 

О.К.: 2 підтримка. У світі, що змінюється надшвидко, дуже легко втратити фокус на орієнтири. Підтримка старших колег допоможе віднайти власний шлях до успіху та впевнено слідувати за ним. 

О.В.: 3  єднання. Всі ми пам’ятаємо прописні істини: хочеш іти швидко, йди один. Хочеш іти далеко — йди разом із командою. Ми обираємо великі цілі. 

Ідея створення: історія народження

Кожна із трійки засновниць брала участь чи розробляла проєкт створення менторської програми. Ідея вже була протестована на практиці, проте в Україні реалізована ще не була. Ініціаторки вірять, що майбутнє — за командною роботою, тому подібні платформи є вимогою часу. А вони раді можливості задовольнити її.

Так, Оксана Варакіна та Ольга Кучмієнко брали участь у Менторській програмі Young ICCA під керівництвом одних з найвідоміших і досвідчених арбітрів у світі. Саме цей досвід став прикладом, який яскраво демонструє власну користь та рівень отримуваного натхнення. Деякі з ідей і особливостей програми засновниці проєкту взяли саме звідти. Згодом Ольга започаткувала менторську програму для студентів Університету Уппсали (Швеція), де вона є гостьовим лектором. Програма, врешті, стала дорожньою картою для її реалізації в Україні.

Анна Буквич була кураторкою розробки схожої програми в межах діяльності Комітету з міжнародного права АПУ ще з 2018 — 2019 рр.:

«Як бачите, так склалися зорі. Кожна з нас із власними мріями та прагненням до постійного самовдосконалення є невіддільною частиною цього проєкту», — зауважила пані Буквич.

Метою Менторської програми, за її словами, є побудова платформи для неформального спілкування між молодим поколінням і досвідченими юристами:

«Молоде покоління матиме змогу отримати відповіді на питання, що хвилюють, а ментори — допомогти їм у формуванні правильних орієнтирів та пошуку власного кар’єрного шляху. Тож, якщо ви прагнете стати частиною цікавої та комфортної ком’юніті, познайомитися з цікавими людьми та віднайти інсайти, тоді ця програма створена саме для вас».

Про потенційних учасників

А.Б.: Менторська програма розрахована на студентів старших курсів і молодих правників, які лише починають професійний шлях, із досвідом роботи менш ніж три роки. Саме вони є ключовою цільовою аудиторією. Зауважу, що подаватися можуть не лише студенти чи правники, які працюють у приватному секторі. Наприклад, серед менторів є Сергій Петухов, який зможе поділитися досвідом роботи на державній службі. Тому будемо раді бачити серед учасників і молодих фахівців, які працюють у державних органах або займаються громадською діяльністю.

Трохи деталей

О.К.: Упродовж року 3-4 учасники співпрацюватимуть у групі з 1-2 менторами.

Погоджуючись на роль ментора, юрист зобов’язується щонайменше раз на місяць приділяти увагу учасникам своєї групи. Ми ж хотіли б, аби групи спілкувалися в менш формальному форматі, наприклад, за ланчем або кавою. Крім того, ми очікуємо, що ментор сприятиме розширенню кола знайомств, познайомивши учасників із кількома колегами — фахівцями юрринку.

О.В.: До речі, ми як організатори програми плануємо проводити неформальні заходи для всіх учасників принаймні раз на квартал для сприяння більш тісному спілкуванню.

Менторство: як це працює?

О.В.: Менторами виступають партнери, радники та старші юристи. Кожен формує групу приблизно з чотирьох осіб, з огляду на власну спеціалізацію та професійні інтереси учасників. Протягом року кожен із групи буде постійно співпрацювати з ментором, брати участь у зустрічах, допомагати в проведенні досліджень, веденні проєктів, написанні статей (та це вже за бажанням).

О.К.: Я підкреслю: надважливою складовою є саме індивідуальне спілкування. Так, учасник завжди зможе проконсультуватися з ментором, попросити про професійну пораду. Ментор — це свого роду наставник, який сприяє професійному та особистісному зростанню учасника. Також плануємо спільні заходи для всіх груп менторів, щоби поступово сформувати ком’юніті однодумців для спільного обміну досвідом. 

Про таймінг подачі заяв

А.Б.: Прийом заявок було продовжено до 31 липня. У потенційних учасників залишилося не так багато часу!

Чому саме такий список менторів?

О.В.: Наша мета — максимальна diversity, щоб кожен учасник мав змогу обрати ментора «до душі». На формування списку вплинув збіг двох складових — відповідність вимогам щодо досвіду та безпосередньо бажання ментора поділитися своїм досвідом на програмі. Для нас важливо, щоб менторам також було цікаво виховувати нове покоління юристів, ділитись досвідом, інвестувати свій час та отримувати від цього задоволення. У вересні програма стартує вперше, і ми думаємо, що згодом кількість менторів та учасників буде тільки зростати. 

О.К.: І ми дуже раді, що вдалося сформувати унікальний склад менторів, покрити майже всі спеціалізації та професійний досвід. Так, ми маємо менторів з класичних українських та іноземних юридичних компаній, компанії великої четвірки, державної служби та незалежних консультантів.

А.Б.: До речі, всі ментори реагують на запрошення дуже позитивно та максимально активно. Багато з них цікавляться, коли початок програми, коли ми вже почнемо роботу та з нетерпінням чекають зустрічі зі своїми підопічними. Ми впевнені, що найцінніше, що наші ментори можуть подарувати учасникам — це свій досвід та підтримку на шляху до їхніх мрій.

Оnline vs оffline

О.К.: У програмі будуть використані обидва формати. Передусім, все залежить від ментора та учасника обопільно. Тут пануватиме максимальна свобода: як учасники погодять формат роботи, так він і триватиме. Якщо це буде класичний офлайн-формат — добре. Онлайн — теж окей! Головне — підтримувати спілкування та отримувати максимум від цієї можливості.

О.В.: Крім того, онлайн-зустрічі будуть проводитися для оперативного спілкування, зустрічей із менторами, які знаходяться поза межами України тощо. Та і для живого спілкування нагоду ми теж знайдемо.

Чому варто долучитися прямо зараз? Триєдина відповідь від засновників проєкту

А.Б.: Знання, навички, експертиза та вміння бути ефективним менеджером — фундаментальні основи юридичної професії. Та іноді молодим правникам важко зрозуміти шляхи поєднання цих ролей чи усвідомити пріоритетність розподілу власної уваги між ними. Наші ментори в індивідуальному порядку допоможуть знайти відповіді на питання та надихнуть на успіх і працю!

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК