«Партнером має бути людина, яка буде вас доповнювати»: Partners School, ч.2

КИЇВ — 30 червня 2020 року. На початку літа в АПУ стартував унікальний проєкт Partners School. Ми вже детально розповідали про курс — побачити його зсередини очима учасників першої серії можна тут — на вас очікують і головні поради для партнерів (майбутніх партнерів) від сенсея серії Володимира Саєнка. Ми ж продовжуємо складати повноцінний пазл ідеальної картини практикуму — цього разу ми поспілкувалися з учасниками другої серії, головним героєм джедаєм якої став Денис Бугай, партнер VB Partners.

Пряма мова

— АПУ ініціювала дуже цікавий і корисний для юридичного ринку проєкт для партнерів, які стоять на початку свого професійного шляху чи хочуть досягти нових висот. Тут вони фактично можуть отримати особисту консультацію — почути інсайди від колег, які вже пройшли тернистий шлях і досягли вагомих результатів.  

Це не лекція і не тренінг. Це дві години активного, відкритого спілкування — відповідей на десятки запитань за п’ятьма ключовими блоками:

1. Історія особистого успіху.

2. Відносини в партнерстві.

3. Внутрішні процедури в компанії: управління командою, фінанси, оптимізація робочих процесів.

4. Робота з клієнтами.

5. Маркетинг і просування бренду.

Формат є універсальним, адже вдало поєднуються ролі учасників і спікера. Активні ж обговорення змушують поглянути на власний досвід і досягнення зі сторони. А користь є абсолютно взаємною, адже ключова мета проєкту — це безумовний обмін знаннями між партнерами. Це сприяє формуванню юрринку з єдиними стандартами, які відповідають кращим світовим практикам.

Особисто я був би щасливий, якби років 10 тому, коли ми вже мали п’ятирічний досвід роботи у власній компанії, я б мав змогу поспілкуватися з більш досвідченими партнерами. Тим паче, в такому відкритому, цікавому форматі. Заздрю колегам, які можуть зробити це зараз.

ТОП-7 порад від Дениса Бугая

1. Партнером має бути людина, яка буде вас доповнювати.

2. Варто не розсіювати увагу, а сфокусуватися на ключових практиках. Бутиковість — наша відповідь на конкуренцію, що постійно зростає. Головною перевагою такої стратегії є можливість займатися лише улюбленою практикою — так досягається екстрарівень експертності.

3. Варто пам’ятати, що спеціалізована компанія висуває найвищі вимоги до юриста: як до його професійності та навичок, так і до особистих якостей. 

4. Стандартизація всіх робочих процесів — одна з ключових складових успіху.

5. Правильне планування робочого часу — це до п. 4, теж про ключове.

6. Сьогодні у світі невпинно зростає новий тренд — тепер купують не послуги компанії, а конкретного юриста в ній. Тому потрібно вирощувати висококласних фахівців, зосереджувати увагу на кожному окремому кадрі.

7. І на завершення. Завжди дбайливо контролюйте витрати та дотримуйтеся золотого правила: «Не наймати людину, якщо ви можете робити це самі».

По той бік сцени: враження падаванів*

Вже традиційна, після практичної частини, вишенька на торті нашого огляду. Своїми враженнями поділилися учасники другої серії проєкту Partners School.

*падаван — учень джедая 

Артем Сучило, керівник практики нерухомості та будівництва, партнер ЮФ «Результат»

Що для мене Partners School? Ні, в першу чергу, що мене спокусило до участі! Імена спікерів програми. Я подумав: «Клас, це ж топи українського юрбізу!». Це можливість почути історії успіху, унікальні підходи до маркетингу, процеси всередині фірми, особливості роботи з клієнтами — це базові питання, які вирішують всі керівники юридичних фірм. 

Я прослухав уже двох спікерів: Володимира Саєнка та Дениса Бугая. Власні враження стали неочікуваними навіть для мене! Виявилося, що це прості, відверті люди, які готові ділитися своїми досвідом та знаннями. Та їх досягнення — це кропітка, щоденна робота. Тому я переконаний, що всі знання, отримані в межах Partners School, допоможуть мені досягти бажаних результатів. Врешті, вони вже дають змогу усвідомити, що в юридичному світі немає непідкорюваних вершин. Досягти можна будь-чого, треба лише слухати найкращих, спілкуватися із ними, адже їх знання неоціненні.

Дмитро Никифоров, партнер ЮФ Bargen

Про фішки та скелети в шафі

— Оскільки у нашій ЮФ Bargen я відповідаю за розвиток практики кримінального права, для мене цікаво було послухати Дениса Бугая. Він із партнерами вийшов до ТОП у практиці white-collar crime фактично з нуля, тож мій вибір був очевидний.

Формат зустрічі передбачає спілкування у невеликій групі і можливість поставити будь-яке питання. Завдання спікера — відповідати відверто і бути максимально відкритим. Звучали питання не тільки про стартовий капітал, зарплату партнера та фішки щодо пошуку клієнтів, а й про деякі скелети у шафі (в переносному сенсі, звичайно). Ідея спрацювала — ми отримали чесні відповіді, почули про злети та падіння, про підтримку партнера, коли ти вигораєш вщент, про гроші, принципи, однак не про факапи — протягом зустрічі Денис так і не пригадав такі випадки, хоча і сказав, що точно мало щось бути! Я вже встиг обговорити кілька ідей зі своїми партнерами, тому зустрічі Рartners School мають дуже практичний характер.

І врешті...

На завершення другої серії оглядів проєкту Partners School ми знову пропонуємо вам сформувати власний погляд, долучившись до однієї з наступних серій. На вас чекають: керуючий партнер АО «ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Андрій Стельмащук і старший партнер Asters Армен Хачатурян. Закликаємо не втрачати часу та нагоди — реєструйтеся, заздалегідь готуйте власні питання та пам’ятайте — кількість місць обмежена! 

P.S. На всі питання щодо проєкту та участі в ньому відповіді із задоволенням надасть менеджерка проєкту Катерина Пищик.

У вас є цікава ідея заходу?