Відбулося засідання Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ

КИЇВ – 4 лютого 2010 року. Члени Комітету з кримінального та кримінально – процесуального права Асоціації правників України (АПУ) провели чергове засідання.

Темою засідання стало обговорення проекту нового Кримінально-процесуального кодексу України, а також плану діяльності Комітету на 2010 рік. 

Модератором та основним доповідачем засідання став голова Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ, старший партнер АО «Адвокатська група «Солодко і Партнери» Євген Солодко.

Євген Солодко представив присутнім план діяльності Комітету на 2010 рік та запропонував декілька актуальних тем до опрацювання на його засіданнях. При цьому пріоритетним напрямком роботи голова Комітету вважає роботу над удосконаленням процесуального законодавства, яке, на його думку, має чимало недоліків та в багато чому обмежує права громадян.

Окрім того, на членів Комітету у цьому році чекатимуть відкритий майстер-клас з ведення адвокатського досьє та тренінг з адвокатської самооборони, який, окрім іншого, включатиме необхідний набір знань щодо поведінки у випадку контактів з криміналітетом.

Під час засідання директор з розвитку бізнесу АО «Адвокатська група «Солодко і Партнери» Андрій Манорик поділився з присутніми нововведеннями їх компанії, спрямованими на гарантування професійний прав співробітників адвокатського об’єднання під час виконання ними своїх професійних обов’язків. Андрій Манорик презентував посвідчення співробітника адвокатського об’єднання з цитуванням статей 9 та 10 Закону України «Про адвокатуру» на звороті. Нагадаємо, що ці статті Закону містять положення щодо адвокатської таємниці та гарантій адвокатської діяльності.

Щодо подальшої роботи Комітету, то наразі ініціативна група правників здійснить аналіз запропонованого проекту Кримінально-процесуального кодексу України, після чого її  висновки будуть обговорені на наступному засіданні членами Комітету. Остаточний варіант проекту буде направлений від імені Комітету носіям законодавчої ініціативи.

Також під час засідання було обговорено інші форми роботи членів Комітету, зокрема і можливість подання колективних позовів у випадках, які потребують  відповідних реакції правників.

Для надання засіданням Комітету більшої практичної ваги Євген Солодко запропонував запрошувати на засідання осіб, які безпосередньо пов’язані з прийняттям відповідних рішень або працюють у органах внутрішніх справ.    

Надалі планується проводити засідання Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права щомісячно, а наступне засідання уже заплановано на початок березня цього року.  

 

У вас є цікава ідея заходу?