Карантинні хроніки: перший тиждень очима керівників ЮФ. Глава 3. Врівноважена. Moris Group

КИЇВ – 24 березня 2020 року. Триває шостий день карантинного режиму. На вулицях міста все менше самоізольованих, Інтернет щільніше наповнюється їх роздумами, а бізнеси продовжують кружляти у вирі раптового шторму. Щоденник очільників юридичних фірм продовжується нотатками наступного капітана  Андрія Романчука, керуючого партнера MorisGroup.

«Це такий собі стрес-тест, який пройдуть всі компанії. А виживуть ті, хто найбільше до цього готовий і мобілізований»

Карантин, 1 тиждень потому. Враження Андрія

Поточна ситуація викликає дуже суперечливі емоції та думки.

З одного боку, наявна певна тривога та занепокоєння через те, що відбувається в Україні та світі,   це досить глобальна катастрофа.

З іншого боку, це щось нове, а ми намагаємось віднайти у цьому своєрідний позитив. З нового  форми роботи, до яких довелося адаптуватись в дуже стислі терміни. Це такий собі стрес-тест, який пройдуть всі компанії. А виживуть ті, хто найбільше до цього готовий і мобілізований.

Перша реакція на форс-мажор

Перше, що прийшло на думку  цей заїжджений мем, про «ми думали, що це дно, а знизу постукали». Та одразу після отримання підтвердженої інформації про «активацію» режиму карантину довелося зібрати термінову раду партнерів. Затвердили план роботи та антикризові заходи на певний період.

Перші кроки

Перший  закриття офісу. Обмежили фізичну присутність в офісі юристів та інших працівників. Компанія повністю перейшла на дистанційну форму роботи.

Були протестовані всі системи комунікації та програмне забезпечення для можливості працювати на віддаленому доступі.

Другий крок — проінформували всіх працівників компанії про те, що відбувається. Ми — за відвертий діалог та повне розуміння. Це зберігає від паніки та остраху. Далі зв’язалися з усіма титульними клієнтами та власниками бізнесів  нашими клієнтами. Обговорили їхню підтримки, тобто потреби оперативного аналізу ситуації, нормативних актів, які зараз приймаються на рівні держави щодо карантину, надали їм рекомендації.

Крім того, обговорили з усіма клієнтами всі аспекти подальшої співпраці, принаймні на декілька найближчих місяців.

Нам важливо перейти до нормального, стабільного режиму роботи з клієнтами, мати повне розуміння, що відбувається у них, бути корисними в цій ситуації.

Ну, і, розраховуючи, що в цих умовах, без огляду на певне скорочення потреб у юридичному консалтингу та представництві інтересів в  судах, — спільно ми зможемо пережити цю кризу та гідно вийти з неї. Для того щоб, коли вона закінчиться,  спокійно продовжити свою роботу.

Дистанційний формат vs контроль. Про умови роботи та рівень комфорту

Абсолютно дистанційний формат. Більше того, він уже мав практику втілення у межах нашої компанії. Працювати в такому режимі поки вдається непогано, вся робота виконується якісно. Наявне програмне забезпечення дає змогу відстежувати та аналізувати всі проєкти поза межами компанії.

Ба більше, сподіваючись на найшвидше завершення карантину та повернення всіх до своїх робочих місць, такі заходи підуть лише на користь.

Якщо раніше діджиталізація в межах компанії мала місце десь на 50%, та зараз це будуть фактичні 100%. Це однозначний позитив по завершенню карантину.

Пріоритет уваги керівника: бізнес, клієнти чи підлеглі? Трисвятий баланс розподілу

Найбільшу увагу, як я, так і партнери, концентруємо саме на дотриманні балансу. В тріаді «бізнес-клієнти-працівники» неможливо визначити пріоритет. Одне без іншого існувати не може.

Тому наше завдання як керівників, забезпечити  дотримання балансу між інтересами всіх складових. Ми розуміємо, що наслідки економічної кризи та карантину, в дуеті, так чи інакше вдарять по економіці та клієнтах,  відповідно, - по наших бізнес-процесах і працівниках.

Сподіваємось, що всі до цього будуть ставитись із розумінням. Лише спільними зусиллями, домовленостями, компромісами, нам вдасться достойно прожити цю кризу.

Релігія & магічний девіз на період карантину для колективу

БЕЗ ПАНІКИ! МИ Ж ЮРИСТИ! 

Що далі: ситуація за рік  прогноз від Андрія Романчука. Результат вжитих ним дій і карантину в цілому

Якщо без жартів  наслідки будуть дуже серйозними — і для економіки, і для бізнесу, і, в першу чергу, для людей. Прогнозувати, що ми про це сказали б через рік важко.

Так чи інакше, компанії, які вистоять, зможуть мобілізуватись та перейдуть в онлайн, які мають стійкі сталі відносини зі своїми партнерами, клієнтами,  однозначно стануть сильнішими, згуртованішими та будуть продовжувати свою роботу.

Але, відверто кажучи, наслідки всієї ситуації можуть бути дуже непрогнозованими. Тільки нові підходи, нові ідеї, особливо якщо говорити про юридичний бізнес, дадуть можливість вистояти.

У вас є цікава ідея заходу?