Карантинні хроніки: перший тиждень очима керівників ЮФ. Глава 1. Axon Partners

КИЇВ — 20 березня 2020 року. Минає перший тиждень карантину. По дорогах котяться перекотиполя, а на берегах озер видніються самоізольовані. Якими видалися перші дні карантину для юрбізу? Що очікує на кораблі юридичних фірм під час коронавірусного шторму? Розповідають бізнеси та їх капітани. Ми розпочинаємо серію хронік: керівники фірм — про те, як для них минув перший тиждень посилених обмежувальних заходів.

Глава 1. Діма Гадомьский & Axon Partners

«Під час кризи виживає той, у кого товща шкіра, більша фінансова подушка та менші витрати».

Карантин, 1 тиждень потому: враження Діми

Думаю, планета звернула увагу, що люди стали менше спілкуватися наживо та більше шаритися у соцмережоньках. Отож і довела цю тенденцію до крайності.

Я в цілому задоволений. Мені в онлайні дуже комфортно. Інша справа, що не всі люди можуть дозволити собі працювати онлайн (ліфтери, лікарі, будівельники, сміттярі). Тому я трохи стурбований ННН: нестримною невідомістю, що насувається.

Перша реакція на форс-мажор

Я не знав, радіти чи плакати, тому тупив, гортав стрічку ФБ і розфренджував експертів. Це тих, які радили тепер більше читати та зайнятися онлайн освітою.

Перші вжиті кроки

Почав робити незвичні для себе речі: прибрав у квартирі та полагодив те, що теліпалося. Викинув увесь непотріб, почав вечорами грати із донькою у баскетбол. Не знаю, чому саме це — воно якось «самовийшлося». Можливо, це вбудовані до ДНК заводські налаштування, несвідома медитація. Або ж мозок завантажився аналізом ситуації, а інші частини тіла зайняв чимось, що не вимагає його участі.

Дистанційний формат vs офіс? Про умови роботи та рівень комфорту

Є таке давнє повір'я: якщо перейшов на дистанційку та не написав про це у ФБ, то вважається, що не перейшов. Ми не переходили. З моменту зачаття аксонів ми сиділи у коворкінгу, працювали по скраму (Scrum, ред.), вчилися будувати розподілені проєктні команди та приймати важливі рішення без зустрічей наживо. З цього приводу багато хто з казкових героїв юридичного ринку ще гуморив.

Зараз все це скопом (скрам, холакратія, налаштована ERP система та наворочений корпоративний чат) зменшує відстань між харківським, київським і львівським офісами до витягнутої руки. Я міг би ще пожартувати про електронний суд, але не буду. Словом, нам нікуди переходити не потрібно, нам ОК.

Пріоритет уваги керівника: бізнес, клієнти чи підлеглі? Трисвятий баланс розподілу

Я не керівник, у нас кожен власник з більше ніж 1% акцій самостійно приймає рішення у рамках свого домену (в цьому році мій домен  маркетинг). А важливі рішення, типу того, яку каву купити до офісу, приймають акціонери колективно.

Відповідно, ніякого балансу немає. Кожен з нас робить все можливе для того, аби галера пливла, а не тонула. Якщо хтось гребе більше в бік клієнтів, забуваючи про людей, то піднатискають на весла ті, хто повинен турбуватися про людей.

Виходить?

Так, все ОК.

Релігія & магічний девіз на період карантину для колективу

Немає ніякого спеціального девізу, рівно як і відсутня паніка стосовно того, що відбувається.

Іноді у нас є девіз на спринт (на тиждень)  під час пленнінгу його пропонує хтось з команди. Та для більш чарівної сили девізу, він зазвичай містить ненормативну лексику, тож я не зможу озвучити жодного з них, залишаючись в межах Правил адвокатської етики.

Що далі: ситуація за рік  прогноз від Діми Гадомського. Результат вжитих ним дій і карантину в цілому.

Я поки не розумію, що відбувається. На кризу, обумовлену уповільненням економіки Китаю, я чекав ще минулого року (ну як чекав, Тhe Economist так писав). Потім я чекав на нього на старті поточного року. Вже не пам'ятаю чому. Що саме відбувається зараз  я ХЗ. У будь-якому випадку, під час кризи виживає той, у кого товща шкіра, більша фінансова подушка та менші витрати.

Ми  невелика вузькоспеціалізована, на ІТ, команда. З незахмарними зарплатами та вкрай ліберальною «погодинкою» (погодинна оплата, ред.). Я рішуче налаштований підставити плече клієнтам, які розчаруються у неповороткості своїх колишніх юристів.

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК