GR АПУ: чого очікувати від наступних трьох кварталів 2020 року?

КИЇВ — 03 березня 2020 року. Рік, що минув, став рекордним за кількістю звершень. Ольга Лопушанська, координаторка законопроєктної роботи Асоціації правників України, к.ю.н., проаналізувала всі перемоги напряму GR за 2019 рік для глибшої рефлексії набутого досвіду та якісного формування вектора майбутнього руху. Чого ми досягли та чого очікувати від 2020 року?

— Протягом останніх 3 років GR напрям АПУ посилює взаємодію з органами влади й активно працює над адвокацією ініціатив правничої спільноти. Тільки за останній рік Асоціація підготувала 42 законодавчі ініціативи, висловила 9 публічних позицій, провела низку обговорень законопроєктів, питань правозастосування, розвитку правничої професії та захисту прав юристів.

Ми проводили публічні обговорення законопроєктів із залученням зацікавлених сторін, комунікували про необхідність змін законодавства на національному та міжнародному рівнях. Члени Асоціації відстоювали питання розвитку різних галузевих інститутів під час роботи у громадських радах при органах влади (Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, Пенсійному фонді України й ін.), а також працюючи у робочих групах щодо удосконалення законодавства.

Асоціація продовжує бути комунікаційною платформою для правничої спільноти, влади, міжнародних партнерів і представників різних правничих професій у всіх регіонах України. Члени АПУ входять до регіональних рад реформ правосуддя, організованих Проєктом ЄС «Право-Justice».

Крім того, міжнародні організації надавали експертну і фінансову підтримку для проведення дискусій і форумів на базі Асоціації. У 2019 році було залучено 1 356 689 грн для організації таких обговорень.

У 2019 році ми посилили взаємодію із парламентом, а також розширили мережу і форми співпраці із партнерськими організаціями.

Маючи потужний експертний потенціал і регіональну представленість, Асоціація продовжить роботу над реалізацією започаткованих ініціатив і створюватиме нові проєкти. У 2020 році очікуємо конструктивної взаємодії з владою і сподіваємось, що результати нашої роботи будуть враховані для користі правників і суспільства загалом.

Наразі виокремлюємо такі стратегічні пріоритети напряму GR на 2020 рік.

Платформа для комунікації правників і представників органів влади.

Трансформація держав, організацій і процесів неминуча. У світі глобальної діджиталізації вона відбувається значно швидше як реакція на виклики і невід’ємна складова розвитку.

Ми розуміємо важливість незаангажованої експертної позиції для підготовки і впровадження змін, тому докладаємо зусиль для проведення професійних обговорень із залученням представників парламенту, уряду і профільних відомств.

Публічні позиції АПУ і комітетів із питань реформування законодавства, захисту прав людини, розвитку правничої професії.

Ми продовжуватимемо виконувати функцію watchdog за розвитком національної правової системи і надавати експертні пропозиції до правового порядку денного. У фокусі Асоціації зосереджені такі питання, як: судова реформа, формування ІР-суду, удосконалення кримінального процесу, підготовка нового Трудового кодексу, який повинен відповідати запитам суб’єктів трудових відносин, удосконалення законодавства про нотаріат, а також корпоративного, конкуренційного і податкового законодавства.

Проєкт Асоціації з питань відшкодування витрат на правничу допомогу.

Метою проєкту є забезпечення єдиної практики щодо належної компенсації витрат на правничу допомогу.

Завдання проєкту:

— забезпечення діалогу між суддями й адвокатами у регіонах України щодо обговорення актуальних питань відшкодування витрат на правничу допомогу;

— врахування позицій зацікавлених сторін для підготовки рекомендацій щодо компенсації витрат на правничу допомогу.

У межах ініціативи буде проведено серію регіональних обговорень із залученням суддів й адвокатів.

Обговорення проблематики судів 1 і 2 інстанції у регіонах.

Для того щоб питання потрапило на порядок денний, про нього потрібно говорити та пропонувати шляхи вирішення. Дотримуючись такої позиції, плануємо провести низку регіональних дискусій щодо актуальних питань правосуддя, перша з яких відбудеться у межах дискусійного клубу «Ефективне правосуддя» 13 березня 2020 року у Львові.

Ми продовжуємо працювати для того, щоб експертна думка Асоціації була почутою, і закликаємо долучатися до наших ініціатив, оскільки разом наш голос гучніший!

 

У вас є цікава ідея заходу?