Вийшла збірка статей про застосування норм Кодексу з процедур банкрутства

КИЇВ — 25 жовтня 2019 року. Друком вийшла збірка з 23 наукових статей про застосування норм Кодексу України з процедур банкрутства за загальною редакцією Сергія Жукова, доктора юридичних наук, судді-спікера Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. У виданні опубліковані роботи українських правників щодо проблемних питань застосування вказаних процедур та їх вплив на майбутнє сфери.

Видання створене за ініціативи судової палати для розгляду справ про банкрутство за сприяння Асоціації правників України.

Про що/навіщо?

Автори статей, серед яких 16 членів Асоціації правників України, висвітлили власне сприйняття окремих інститутів банкрутства та окреслили вагомі підходи та індивідуальні шляхи удосконалення новел Кодексу.

Вони підкреслюють: викладені висновки та рекомендації потребують активного подальшого обговорення.

Зокрема, пан Жуков зазначив, що наразі жоден з діючих законів не досяг поставленої мети врегулювання умов порядку відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного/часткового задоволення вимог кредиторів.

Водночас, набуття чинності Кодексом нині є вже четвертою спробою законодавця з 1991 року суттєво змінити законодавство про банкрутство. Він називав це певним викликом для суддів та всієї юридичної спільноти та закликав до спільного його вдосконалення.

«Метою збірки було висвітлити, проаналізувати та узагальнити певні проблеми застосування Кодексу України з процедур банкрутства, виявити нові зміни і підходи законодавця у відносинах неплатоспроможності», — зазначає Сергій Жуков.

Збірка наукових статей буде розповсюджуватися на найближчих заходах Асоціації правників України, а вже на наступному тижні буде доступна в електронному вигляді.

Асоціація правників України висловлює щиру вдячність та сподівання на подальшу плідну співпрацю редакції колегії та усім авторам статей, які брали участь у підготовці збірника. Цей напрям є одним із пріоритетів Асоціації. Видання цього збірника — пілотний проект, але ми впевнені, що такі роботи у співпраці АПУ з Верховним Судом стануть традицією.

Нагадаємо, що 22 листопада у Києві відбудеться V Форум з конкурсного права, де учасники матимуть змогу взяти участь в обговоренні останніх тенденцій у галузі банкрутства спільно з авторами книги.

Крім того, безкоштовно отримати книгу можна на заходах Асоціації правників України, з переліком яких можна ознайомитися за посиланнями нижче. 

Київ:

АПУ&Таблеточки:
Адвокат Держави про захист державних інтересів у стилі фанк; 
«Чи то розмова, чи то лекція» з Майклом Щуром про те, як не дати за$p@ти собі голову.

Ключові події:
IP Ukraine NOW;
VI Всеукраїнська конференція з кримінального права та процесу;
V Форум з конкурсного права.

Семінари/обговорення:
Засідання «Проблемні / актуальні питання комерційної нерухомості»;
Зустріч-знайомство з кандидатами на посаду Голови Комітету з конкурсного права;
Засідання «Актуальна судова практика в податкових спорах»;
Засідання «Актуальна проблематика відведення землі для об`єктів енергетики»;
Семінар «Захист ділової репутації вашого бізнесу: зовнішні та внутрішні вороги»;
Круглий стіл «Українська стіна – чому підрядники нерезиденти не поспішають на наш будівельний ринок»;
Засідання «Alter ego або заміна сторін у зобов’язанні».

Харків:
Круглий стіл «Держпраці. Новий порядок перевірки».

Львів:
Відкрита дискусія: «Актуальні питання практити Верховного Суду щодо корпоративних спорів».

Запоріжжя:
Платформа «Doing Е-суд». 

Дніпро:
Публічне обговорення «Актуальні питання практичного застосування норм Кодексу України з процедур банкрутства».

Ужгород:
Обговорення «Захист бізнесу: зміни в законодавстві та судовій практиці».

За додатковою інформацією щодо розповсюдження видання звертайтесь за тел.: +380 (97) 840-39-36, або e-mail: events@uba.ua. Контактна особа – Катерина Пищик.

Юридична допомога